Już zaczął się sezon

  Już zaczął się sezon

  (ms)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Po wycieczce statkiem "Łokietek" do skansenu w Osieku organizatorzy nakielskiego lata nad Notecią proponują mieszkańcom Nakła spływy kajakowe oraz festyn "Na powitanie lata".

  Kto chciał mógł wybrać się w weekend w rejs statkiem "Łokietek". Trasa wiodła do Osieka, gdzie uczestnicy wyprawy zwiedzali skansen. Pogoda była wymarzona.


  Kajakiem do Chobielina


  Kolejna propozycja organizatorów "nakielskiego lata nad Notecią" - to spływy kajakowe. 20-osobowe grupy młodzieży przepłyną dziś kajakami trasę z nakielskich Łazienek do Chobielina Młyn. Takich wycieczek zorganizowanych zostanie dziś sześć. Na koniec każdej wyprawy przewidziano ognisko.


  W Zespole Obsługi Oświaty i Rekreacji w Nakle oraz w Nakielskim Ośrodku Kultury trwają już przygotowania do pierwszej dużej imprezy plenerowej w nakielskich "Łazienkach". Będzie to festyn "Na powitanie lata", który odbyć się ma nad Notecią w najbliższą sobotę. Już teraz warto zarezerwować czas, bo oferta zapowiada się ciekawie.


  Zagrają "Koronowiacy"


  Będzie m.in. Świętojański spływ kajakowy z pochodniami (z metą w Łazienkach), występy zespołów. m.in. gościnnie zaprezentuje się w Nakle kapela podwórkowa "Koronowiacy". W planach są też pokazy płetwonurków, którzy na dnie Noteci szukać będą potwora i muzyczne prezentacje w wykonaniu młodzieży z Potulic i Paterka. Zaprezentują się także miejscowi mistrzowie sztuk walki.


  Festyn zacznie się o godz. 13, by pod koniec dnia przerodzić się w obchody Nocy Świętojańskiej. Poznać będzie można charakterystyczne obrzędy. Będzie szukanie kwiatu paproci i koncert orkiestry dętej, która zagra płynąc łodzią po rzece.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem