Koniec prac drogowych

  Koniec prac drogowych

  (ms)

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Zakończony został drugi etap rozbudowy drogi powiatowej Nakło- Bydgoszcz na odcinku z Gorzenia do Łochowic. W tym tygodniu odbył się uroczysty odbiór robót.

  Zaplanowane na ten rok prace drogowe na powiatowej trasie Nakło -Bydgoszcz - dobiegły końca. W miniony poniedziałek dokonano odbioru robót. Odcinek: Gorzeń- Łochowice, gdzie pracowali drogowcy, obejrzeli m.in. przedstawiciele władz powiatu ze starostą Piotrem Hemmerlingiem. Odbyło się też symboliczne przecięcie wstęgi.


  Bez opóźnień


  - Roboty zostały wykonane zgodnie z harmonogramem. Polegały głównie na poszerzeniu istniejącej, 5-metrowej jezdni, do szerokości 6 metrów. Na drodze wykonano też dwie zatoki autobusowe, utwardzono zjazdy i ułożono trzy warstwy dywanika asfaltowego na odcinku o długości 1,43 km - informują przedstawiciele starostwa.


  W planach kolejny dywanik


  W tym i ubiegłym roku, w ramach I i II etapu robót, wykonano w sumie ponad 2,3 km tej drogi. Kolejne prace planowane są tu w roku 2007. Jak dowiadujemy się - polegać będą na ułożeniu nowego dywanika asfaltowego na odcinku 1,6 km.


  Rozbudowa drogi jest współfinansowana z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego. Swoją cegiełkę dołożył też budżet państwa.


  Wspólnymi siłami


  Jak wynika z danych przesłanych nam przez starostwo - całkowity koszt rozbudowy drogi wyniesie ponad 3 mln. 480 tys. zł. Dotacja europejskiego funduszu stanowi w tej kwocie ponad 2 mln. 088 tys. zł, a z budżetu państwa 348 tys. zł. Sporo do inwestycji dołoży też powiat (w sumie 1 mln. 044 tys. zł).


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem