Krwiodawcy dopisali

  Krwiodawcy dopisali

  (ms)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Wczoraj w siedzibie OSP w Nakle zorganizowano akcję honorowego oddawania krwi. Zgłosiło się 32 chętnych. Z kolei jutro uczczony zostanie w Nakle Światowy Dzień Honorowych Dawców Krwi.
       Pracownicy Regionalnej Stacji Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy czekali wczoraj na krwiodawców od godz. 8 do 12 w siedzibie OSP przy ul. Dąbrowskiego w Nakle. Ruch był duży. Chęć oddania krwi wyraziły 32 osoby. Po badaniach lekarskich pozwolono to zrobić 27 chętnym. Oddali oni w sumie 12,7 litra krwi. Organizatorów akcji - Zarząd Rejonowy PCK - cieszy też, że w gronie wczorajszych krwiodawców były dwie osoby, które przyszły oddać krew po raz pierwszy w życiu.
       Ambulans na rynku
       
  Kolejna akcja oddawania krwi odbędzie się w Nakle w piątek 23 bm. Specjalistyczny ambulans stanie na nakielskim rynku. Krew będzie można oddawać w godz. 10- 17. Organizatorem tej akcji jest Komenda Powiatowa Policji w Nakle.
       Święto na rowerze
       
  Tymczasem jutro uczczony zostanie w Nakle Światowy Dzień Honorowych Dawców Krwi obchodzony na całym świecie 14 czerwca. W ramach obchodów zorganizowano wycieczkę rowerową do leśniczówki w Studzienkach. Pojedzie na nią młodzież ze szkolnych klubów HDK, które działają m.in. w zespołach szkół ponadgimnazjalnych w Lubaszczu i Nakle oraz w I LO im. Krzywoustego w Nakle.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem