W ośrodkach pierwsi goście

  W ośrodkach pierwsi goście

  Maja Stankiewicz

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Choć pogoda szwankuje w gminnych ośrodkach w Kopernicy, Kaczorach i Gródku Krajńskim zaczyna się już ruch. Począwszy od dziś w Kopernicy wypoczywać będzie młodzież z Sadek. Za kilka dni przyjadą tu uczniowie SP nr 4 w Nakle.

  Trzy ośrodki wczasowe należące do gminy Nakło, są przygotowane na przyjazd młodzieży - zapewniają pracownicy Zespołu Obsługi Oświaty i Rekreacji w Nakle


  Wypoczynek już dziś


  Najwyższy standard ma ośrodek w Kopernicy nad jeziorem Charzykowskim, tu ruch zacznie się się już dziś. Pierwsi goście (40-osobowa grupa uczniów SP w Sadkach) spędzi w Kopernicy weekend. Będzie to biwak. Po nich w ośrodku wypoczywać będą, również na trzydniowym biwaku, uczniowie SP nr 4 w Nakle. W kolejce czeka już młodzież z Paterka, która zjechać ma do ośrodka w połowie czerwca. Uczniowie postanowili zorganizować tu sobie biwak profilaktyczny.


  Kilkuset gości


  - W ciągu całego lata w Kopernicy wypoczywać będzie ponad 500 uczniów z gminy Nakło - informuje Tomasz Miłowski, pracownik ZOOiR. Oprócz młodzieży z Nakła i Paterka do ośrodka przyjadą dzieci m.in. z Olszewki Minikowa i Występu.


  W sierpniu zawita tu także młodzież z Mroczy.


  Pod namiotem


  Na brak gości nie powinni narzekać również opiekunowie ośrodka w Gródku Krajeńskim koło Łobżenicy. W ubiegłe lato codziennie dowożono tu dzieci autokarami. W tym roku zaplanowano wypoczynek pod namiotami. Na taką formę zgodził się Sanepid w Pile.


  Ratownik na miejscu


  - W namiotach na każdym turnusie będzie mogło wypoczywać 60 osób. Zapewniamy pomoc medyczną i ratownika. Będzie wyznaczone kąpielisko i zaplecze sanitarne w "Domu Zucha" - wyjaśnia Miłowski.


  - Organizatorami biwaków i obozów w Gródku Krajeńskim będą szkoły i samorządy mieszkańców - dodaje.


  Gmina Nakło ma również pod swoją pieczą ośrodek w Kaczorach. Tu baza jest najskromniejsza (26 miejsc). Dlatego myśli się o tym, by wykorzystać go na wypoczynek rodzinny oraz biwaki.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem