Wiersze w bibliotece

  Wiersze w bibliotece

  (ms)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Dzień po młodzieży ze szkół podstawowych do konkursu poetyckiego "Strofka" stanęli gimnazjaliści z Występu, Nakła oraz Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Samostrzelu.

  Podobnie jak konkurs dla szkół podstawowych i wczorajsza "Strofka" odbyła się w oddziale dla dzieci Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nakle.


  Do rywalizacji stanęli gimnazjaliści z trzech szkół w powiecie: Gimnazjum nr 3 w Nakle, Zespołu Szkół w Występie oraz Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Samostrzelu. Ich występy oceniało jury w którym zasiedli: Jolanta Dąbrowska, pracownik biblioteki, Iwona Pięta oraz Marcin Bembnista, teatrolog z Bydgoszczy.


  Za najlepsze recytatorki jury uznało wczoraj: Hannę Białas, uczennicę Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Samostrzelu oraz Joannę Marysiak z Gimnazjum nr 3 w Nakle. Obie wykonawczynie odbierały wczoraj gratulacje za zdobycie drugiego miejsca (pierwszego jury nie przyznało).


  Trzecie miejsce w turnieju zajął Piotr Smentek, uczeń Gimnazjum nr 3 w Nakle.


  Ta właśnie ta trójka recytatorów pojedzie na eliminacje regionalne do Cekcyna, które odbędą się na początku czerwca.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem