Wołanie o krew

  (ms)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Blisko 10 litrów krwi oddali wczoraj honorowo mieszkańcy Nakła. W planach są trzy kolejne akcje, które organizują PCK i policja.
       Wczoraj, w siedzibie nakielskiej OSP przy ul. Dąbrowskiego, oddać można było honorowo krew. Wyzwanie podjęła głównie młodzież. Jak dowiedzieliśmy się od organizatorów - zgłosiły się 23 osoby. Po badaniach lekarskich krew oddało 22 krwiodawców. Plon wczorajszej akcji to bliski 10 litrów bezcennego leku. Dzięki Zarządowi Okręgowemu PCK oddający wczoraj krew obdarowywani byli słodyczami.
       Potrzeby - jeśli chodzi o krew - są w regionie bardzo duże, dlatego Zarząd Rejonowy PCK i policja myślą już o zorganizowaniu kolejnych takich akcji. Pierwsza odbędzie się 2 czerwca przy hali w Paterku. Jej organizatorem są policjanci. Kolejne planowane są: 12 czerwca (siedziba OSP w Nakle) i 23 czerwca (nakielski Rynek).
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem