Kto na burmistrza Nakła?

  Kto na burmistrza Nakła?

  (ms)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Zenon Grzegorek, Bogdan Stachowski i Piotr Gondek - to pierwsi kandydaci na nowego burmistrza Nakła. Wszyscy są działaczami: Porozumienia Obywateli Powiatu Nakielskiego. Jeszcze w maju z tego grona wybrany zostanie jeden, oficjalny kandydat.
       Porozumienie Obywateli Powiatu Nakielskiego to pierwsze stowarzyszenie, które oficjalnie rozpoczęło przygotowania do kampanii wyborczej. Ugrupowanie zarejestrowało swoją działalność w lipcu ubr.
       Powiatowe ambicje
       
  - Organizujemy się dość sprawnie. W tej chwili mamy w Nakle około 40 członków, w Szubinie blisko 20. Chcemy działać także na terenie pozostałych gmin powiatu nakielskiego - informuje jeden z działaczy "Porozumienia" Bogdan Stachowski, obecnie - przewodniczący Rady Miejskiej Nakła. Nie ukrywa, że ugrupowanie walczyć będzie o miejsca nie tylko w gminach, ale i w Radzie Powiatu Nakielskiego.
       Trzech do fotela
       
  Ugrupowanie wystawi także swojego kandydata na burmistrza Nakła. Jak dowiedzieliśmy się - póki co kandydatów jest trzech. Oprócz Bogdana Stachowskiego pod uwagę brany jest Zenon Grzegorek, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Lubaszczu (obecnie wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Nakła) i Piotr Gondek, radny powiatowy. - Jeszcze w maju wybierzemy spośród tej trójki jedną osobę, która na początku czerwca zgłoszona zostanie jako nasz kandydat na burmistrza Nakła - usłyszeliśmy.
       Z prawa i lewa
       
  Jak na razie bazą dla "Porozumienia" są obecni samorządowcy i to zarówno z prawicy jak i z lewicy. Z Rady Powiatu Nakielskiego w stowarzyszeniu działają: Piotr Gondek oraz radny Mirosław Sławiński, który jest filarem szubińskiej grupy.
       Z grona radnych Rady Miejskiej Nakła, oprócz przewodniczącego i wiceprzewodniczącego, do ugrupowania należą radni: Bolesław Kalisz, Ewa Polkowska, Janusz Dąbrowski, Jan Grabarski i Krzysztof Ksobiak.
       Sympatię deklaruje ponoć także radny Marian Mylcarek. Jeśli pozwoli mu na to zdrowie - niewykluczone, że i on wystąpi w najbliższych wyborach pod szyldem Porozumienia Obywateli Powiatu Nakielskiego. Prezesem ugrupowania wybrany został Czesław Błaszczyński, jego zastępcą jest Zenon Grzegorek.
       Koniec kłótni...
       
  - Chcemy skończyć z politykierstwem, z kłótniami. Te cztery lata zmarnowaliśmy przez tego, naszego artystę. Drepczemy w miejscu Wszyscy coś robią, a my nic. Na dodatek trzeba będzie po nim posprzątać i to zarówno w sprawach kadrowych jak i w gospodarce - ocenia Bogdan Stachowski i dodaje: - chcemy trochę odpolitycznić ten nasz grajdołek. Partie niech się dzielą i kłócą w Warszawie i dużych miastach. W Nakle ludzie i tak idą głosować na konkretnego Kowalskiego czy Nowaka. Sztandar jest dla nich mniej ważny.
       
  Program "Porozumienia", na razie dość hasłowy, uszczegółowiony zostanie po 20 maja.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem