Park jurajski w parku miejskim

  Park jurajski w parku miejskim

  Adam Lewandowski

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Pisaliśmy już, że władze Solca Kujawskiego starają się, by w tym mieście powstał park dinozaurów. I wszystko wskazuje na to, że powstanie.

  Park dinozaurów można zobaczy Górach Świętokrzyskich - w Bałtowie - gdzie odkryto kości mamuta. Jest ogromną atrakcją i odwiedza go codziennie co najmniej kilkaset turystów.


  Przedstawiciele soleckiego samorządu odwiedzili więc kilka miesięcy temu Bałtów, by zaprosić do siebie przedstawicieli firmy, która urządziła park. Przyjechali. Są zainteresowani, by podobny obiekt - z dinozaurami naturalnej wielkości - urządzić w Solcu.


  Rozmowy trwają.


  - Ważne, że te działania zaakceptowali wstępnie nasi radni - powiedział nam wczoraj burmistrz Antoni Nawrocki. - Przygotowujemy umowę z firmą z Bałtowa, firma natomiast koncepcję wstępną zagospodarowania terenu. My zamierzamy im przekazać kilka hektarów gruntów, oni urządzą park, umowa natomiast określi szczegółowe warunki, m.in. podatki za teren.


  Park ma powstać w części parku miejskiego. Umowa jeszcze nie jest podpisana, nie można więc powiedzieć - jak mówi burmistrz - że ten park jurajski na pewno w Solcu powstanie.


  Zjadą turyści


  Jeżeli będzie, znajdą się kolejne miejsca pracy. Najpierw przy budowie parku, potem przy jego obsłudze. Gwarantuje to (w związku z przewidywanym masowanym przyjazdem turystów) rozwój bazy noclegowej, gastronomii, a z tym na razie jest kiepsko, powstanie sieci punktów sprzedaży pamiątek itp.


  A już niebawem Solec Kujawski doczeka otwarcia aquaparku. Można się spodziewać, że skoro nie ma go w Bydgoszczy, to na pewno będą go odwiedzać licznie bydgoszczanie. Bo dotąd najbliższy aquapark mają w Chojnicach i Gdańsku.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem