Powiatowi poligloci

  Powiatowi poligloci

  (ms)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Władysława Łokietka w Lubaszczu rozstrzygnięty został powiatowy konkurs językowy "Poliglota". Pierwsze miejsca zdobyli uczniowie: LO im. Karola Libelta w Kcyni i ZSP w Lubaszczu.
       Konkurs pt. "Poliglota" przeprowadzono w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Lubaszczu. Do językowej rywalizacji stanęła młodzież z całego powiatu nakielskiego. Było o co walczyć. Nagrodą dla najlepszych były programy do nauki języka angielskiego i rosyjskiego, które ufundował starosta Piotr Hemmerling.
       Jak dowiedzieliśmy się od rzecznika starostwa Jacka Pasieki - największymi poliglotami w powiecie okazali się uczniowie z Kcyni i Lubaszcza.
       W grupie z rozszerzonym językiem niemieckim oraz niemieckim (poziom podstawowy) najwyżej oceniono umiejętności Anny Stachowiak, uczennicy LO im. Libelta w Kcyni. Drugie miejsce zajął także uczeń kcyńskiego "ogólniaka" Mariusz Wesołowski.
       W grupie uczniów, którzy dobrze znają język angielski, a język niemiecki opanowali na poziomie podstawowym rywalizację wygrał Juliusz Czuba, uczeń Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Lubaszczu. Drugie miejsce w tej kategorii zdobyła Angelika Piszczoła, także uczennica ZSP w Lubaszczu.
       W ostatniej kategorii (rozszerzony język rosyjski i podstawy niemieckiego) pierwsze miejsce zajęła Dorota Barnak z ZSP w Lubaszczu.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem