20:0 dla burmistrza, 15:0 dla wójta...

  20:0 dla burmistrza, 15:0 dla wójta...

  (ale, ms)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  W minionym tygodniu minął czas na ocenę wykonania ubiegłorocznego budżetu. W Sicienku, Koronowie, Mroczy, Sadkach i Kcyni wójtowie i burmistrzowie uzyskali absolutorium. Również Zarząd Powiatu Bydgoskiego.
       Najpierw składano sprawozdanie z wykonania budżetu za 2005 rok. Potem głos zabierali przedstawiciele komisji rewizyjnych. Odczytywano też opinie Regionalnej Izby Obrachunkowej. Na koniec dochodziło do najważniejszego - do głosowania.
       W Sicienku wszyscy - 15 radnych - byli za udzieleniem wójtowi Janowi Wachowi absolutorium.
       Podobnie było w Koronowie . Dwudziestka radnych obecnych na sesji Rady Miejskiej głosowała "za";
       nikt nie był przeciw
       
  i nie wstrzymał się od głosu. Tak samo było w piątek Mroczy. Za udzieleniem absolutorium burmistrzowi Wiesławowi Gozdkowi głosowali wszyscy - 15 radnych. Potem burmistrz przyjmował gratulacje i kwiaty od przewodniczącego rady i kierowników podległych mu przedsiębiorstw komunalnych.
       Absolutorium uzyskał też starosta bydgoski Jan Graczkowski. Sesja Rady Powiatu miała miejsce w miniony piątek. "Za" głosowało 14 radnych, jeden głos był przeciw (Bożena Bauza z gminy Dobrcz), trzech radnych - Kazimierz Krasowki (Sicienko), Bogdan Polasik (Koronowo) i Stanisław Buś (Dąbrowa Chełmińska) wstrzymało się od głosu.
       Nigdy nie jest tak dobrze...
       
  W piątek absolutoryjna sesja odbyła się też w Kcyni. Burmistrz Tomasz Szczepaniak długo wymieniał inwestycje, które w minionym roku udało się zrealizować. Lista była długa - zakończenie prac przy budowie oczyszczalni ścieków, oddanie do użytku hali rehabilitacyjno- sportowej w Kcyni itd. Gdy przyszło do głosowania radni udzielili mu absolutorium jednogłośnie.
       - Nigdy nie jest tak dobrze, żeby nie mogło być lepiej - podsumował dokonania minionego roku radny Józef Marosz.
       Jako jedni z pierwszych w powiecie absolutorium otrzymali: burmistrz Szubina Ignacy Pogodziński i wójt Sadek Zygmunt Gliszczyński.
       Głosowania - o czym już informowaliśmy - okazały się niekorzystne dla burmistrza Nakła Piotra Centały i starosty nakielskiego Piotra Hemmelinga.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem