Nie chować głowy w piasek

  Nie chować głowy w piasek

  (ale)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  To nie letnicy, lecz stali mieszkańcy w ten sposób zapełniają kosze na śmieci.

  To nie letnicy, lecz stali mieszkańcy w ten sposób zapełniają kosze na śmieci. ©Adam Lewandowski

  Zbliża się sezon turystyczny. I jak co roku w Koronowie trwa dyskusja: co ze śmieciami?
  To nie letnicy, lecz stali mieszkańcy w ten sposób zapełniają kosze na śmieci.

  To nie letnicy, lecz stali mieszkańcy w ten sposób zapełniają kosze na śmieci. ©Adam Lewandowski

  Władze, o czym już pisaliśmy, zamierzają przeprowadzić referendum, by mieszkańcy zadecydowali o opodatkowaniu się. - O tym dyskutuje się od początku naszej kadencji - mówi radny Tomasz Poraziński. - I żadnych efektów nie widać.


  W miniony poniedziałek Poraziński oraz radny Makowski spotkali się z mieszkańcami osiedli przy ul. Pomianowskiego i Witosa. - O czym była dyskusja? Jak zwykle o śmieciach - mówi Poraziński.

  - Bo mieszkańcy bloków płacą czynsz, również za wywóz śmieci, a ich śmietniki zapełniają mieszkańcy domków jednorodzinnych. Albo wywożą na pobliskie dzikie wysypiska nad Brdą, byle nie płacić za wywóz. I tak jest, niestety, od lat.


  Jeżeli nie ma kontroli i kary, to prawo pozostaje na papierze. Zdaniem Porazińskiego trzeba powołać w ratuszu komórkę organizacyjną - 2-3 pracowników - którzy będą systematycznie kontrolować, czy właściciele posesji, działkowicze, mają podpisane umowy na wywóz śmieci i opróżnianie szamb. - Z kompetencjami do karania mandatami. To nauczyłoby opornych - dodaje radny Poraziński. - Zapewniam, że na pewno zarobią na swoje pensje urzędników.


  A dla letników zaśmiecających tereny wokół Zalewu Koronowskiego lepiej postawić w Pieczyskach, Samociążku, Tuszynach i kilku jeszcze miejscowościach kontenery na śmieci, niż zbierać je potem nad wodą czy w lasach. Na razie, dopóki problem śmieci nie zostanie rozwiązany.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem