Żywa lekcja historii

  Żywa lekcja historii

  Oprac. (ms)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Wieczorem uczniowie z Królikowa piekli kiełbaski na dziedzińcu zamku w Gniewie.

  Wieczorem uczniowie z Królikowa piekli kiełbaski na dziedzińcu zamku w Gniewie. ©Ewa Dydyszko

  Na początku kwietnia ukazał się na łamach waszej gazety wspaniały artykuł o okolicach Chełmna. W tym czasie odwiedziliśmy z naszymi dziećmi właśnie te okolice. Wszystko, o czym pisaliście, potwierdziło się. Napisały do nas Ewa Dydyszko i Grażyna Mazur, współorganizatorki wycieczki młodzieży z klas III i IV SP w Królikowie (gmina Szubin) do Gniewu i Chełmna.
  Wieczorem uczniowie z Królikowa piekli kiełbaski na dziedzińcu zamku w Gniewie.

  Wieczorem uczniowie z Królikowa piekli kiełbaski na dziedzińcu zamku w Gniewie. ©Ewa Dydyszko

  - Zakwaterowano nas w Dormitorium zamku w Gniewie. Przeżyliśmy tam niesamowite chwile. Po zamku i mieście oprowadzali nas przewodnicy, którzy w bardzo obrazowy sposób opowiadali o tych malowniczych zakątkach. Bardzo wszystkim podobała się "żywa lekcja historii", gdzie wybrani uczniowie przebrani zostali w stroje rycerzy z różnych epok. Na własnej skórze mogli się przekonać, ile ważą zbroje i jak trudno się w nich poruszać. Dzieci strzelały z kusz. Niesamowitych przeżyć dostarczył pokaz walki wręcz na miecze. Wieczorem piekliśmy kiełbaski na dziedzińcu zamkowym i z pochodniami spacerowaliśmy po krętych zamkowych korytarzach. Byliśmy też z wizytą u "ducha" w lochach - relacjonują nauczycielki.

  Drugiego dnia wycieczki uczniowie z Królikowa zobaczyli mini inscenizację bitwy pod Grunwaldem. I ruszyli do Chełmna. - Zwiedziliśmy wystawę w ratuszu i miasto - czytamy w relacji -. Zachwyciła nas architektura kościołów, domów i klasztoru. Zachęcamy do odwiedzania tej gościnnej okolicy. Naprawdę warto wrzucić grosik do studni zamkowej w Gniewie, by tam kiedyś powrócić.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem