Niepoprawni poza pracą

  Niepoprawni poza pracą

  (ale)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Można odnieść wrażenie, że dyrektor Zakładu Poprawczego w Szubinie ma większe problemy "wychowawcze" ze swymi pracownikami, niż z wychowankami...

  Jak już pisaliśmy - dwaj strażnicy tego zakładu zostali zatrzymani przez policjantów w Zalesiu, gdy oplem zatrzymali się przed sklepem, by kupić alkohol. Byli pijani. Kierowca miał ponad 2 promile w wydychanym powietrzu. Wyzwali funkcjonariuszy, grozili, stawiali opór. Prokuratura postawiła obu zarzuty, wyszli za poręczeniem majątkowym.


  Co zrobi teraz ich pracodawca? - zapytaliśmy wczoraj dyrektora Tomasza Bauzę. Powiedział, że wszczął już procedurę wyjaśniającą. Wystąpił do komendanta Komisariatu Policji w Szubinie, by poznać szczegóły zajścia w Zalesiu. Kiedy już będzie wiedział, co dokładnie tam się wydarzyło, podejmie stosowne kroki dyscyplinarne.


  Zapytałem więc, czy wystąpił już do prokuratury i szubińskiego sądu, by zapoznać się z aktem oskarżenia przeciwko podległemu mu wychowawcy, który został już skazany nieprawomocnym wyrokiem.

  Dowiedziałem się o tym od Czytelnika z Kcyni, gdzie ów wychowawca z szubińskiego "poprawczaka" w jednej ze szkół jest nauczycielem. - Nie - cytuję. - Gdyby miał wyrok prawomocny, to by u mnie nie pracował. Do tej sprawy wrócimy. Po apelacji proces wychowawcy rusza za kilka dni.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem