40 tysięcy dla Rafała Blechacza

  40 tysięcy dla Rafała Blechacza

  (ms)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Prawdopodobnie zaraz po świętach zbierze się w Nakle komisja, która zdecyduje o przyznaniu nagrody burmistrza Rafałowi Blechaczowi. Proponuje się, by wirtuoz otrzymał 40 tys. zł.

  Na ostatniej sesji Rada Miejska Nakła przyjęła uchwałę, w której określono zasady przyznawania nagród burmistrza. Życzeniem rajców jest - o czym już informowaliśmy - aby pierwszym laureatem tej nagrody został wybitny pianista pochodzący z Nakła - Rafał Blechacz.


  Z wnioskiem o przyznanie nagrody wirtuozowi już wystąpiono do burmistrza.


  Zgodnie z przyjętym regulaminem złożony wniosek rozpatrzyć teraz będzie musiała komisja, w której oprócz burmistrza Piotra Centały zasiądzie Bogdan Stachowski, przewodniczący Rady Miejskiej Nakła oraz Jan Światłowski, przewodniczący komisji oświaty.


  Jak dowiedzieliśmy się wczoraj od przewodniczącego rady - komisja zbierze się prawdopodobnie zaraz po świętach, by zdecydować o przyznaniu nagrody oraz jej wysokości.

  Proponuje się, by Rafał Blechacz otrzymał za swe osiągnięcia na niwie kultury 40 tys. zł. W budżecie gminy wygospodarować trzeba będzie potrzebną kwotę. Niezbędne zmiany zapewne wprowadzone zostaną do budżety na sesji 27 kwietnia.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem