Wreszcie koniec rybki z piaskiem

  Wreszcie koniec rybki z piaskiem

  (ale)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  W Pieczyskach robota wre. Ekipy drogowców kładą na drogach kostkę polbruk. Łącznie 12 tys. metrów kwadratowych. Roboty mają zakończyć się tuż przed pełnią sezonu.

  W Pieczyskach nad Zalewem Koronowskim drogowcy pracują nawet w soboty. Kładą krawężniki, układają kostkę wszędzie tam, gdzie dotąd królował piasek. Wszystkie główne arterie komunikacyjne w tej turystycznej miejscowości zostaną utwardzone.


  Do Mariny, Zacisza,


  do ośrodków wczasowych i hoteli, przystani jachtowej będzie można dojechać po kostce. Nie będzie też już przy głównej ulicy, gdzie ulokowane są punkty gastronomiczne, panoszył się kurz. Przysłowiowa rybka z piaskiem stanie się przeszłością. Wykonawca obiecuje, że prace zakończy do 15 czerwca.


  Utwardzenie Pieczysk jest jedną z największych inwestycji w gminie Koronowo. Pochłonie - jak powiedział nam burmistrz Zygmunt Michalak -


  1,414 mln zł.


  Więcej będzie kosztować jedynie hala widowiskowo-sportowa. Jej budowa (powstał wykop i powstają szalunki fundamentów) rozpoczęła się kilkanaście dni temu. Nowa hala zastąpi w Koronowie starą "Pilawę" i stanie w rejonie ulic Witosa i Dworcowej. Władze Koronowa przymierzają się też do wykonania ulic Norwida i Zawadzkiego. Czekają na pieniądze z Urzędu Marszałkowskiego.


  Równie pilny jest też


  remont ul. Przemysłowej


  (przy elewatorze i cmentarzu), a także al. Wolności. W tym roku, jak powiedział nam burmistrz Michalak, powstaną projekty. Roboty ruszą za rok. W kosztach budowy tych ulic pomoże Starostwo Bydgoskie.


  Kiedy wreszcie obie ulice zostaną utwardzone, ruch turystyczny z kierunku Bydgoszczy w stronę Tuszyn i Pieczysk ominie ciasne centrum Koronowa. Bo ul. Przemysłową będzie można dojechać do Letniskowej, gdzie rozpoczynaja się Tuszyny i skąd prosto do Pieczysk.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem