Wznowienie rokowań z załogą szpitala

  Wznowienie rokowań z załogą szpitala

  (ms)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Władze powiatu zdecydowały, że dziś wznowione zostaną negocjacje z pracownikami szpitala w Szubinie na temat zaległych pieniędzy. Decyzję taką podjęto mimo negatywnego stanowiska radnych opozycji.

  Kilka tygodni temu władze powiatu wyszły z propozycją zawarcia umów z pracownikami szpitala w Szubinie. W zamian za rezygnację z części karnych odsetek gwarantowano im szybką wypłatę pieniędzy. Z oferty skorzystała część załogi. Akcja miała być kontynuowana, gdy znów będą pieniądze.


  Bez zgody rady


  Plany zarządu, by zaciągnąć krótkoterminową pożyczkę w wysokości 3 mln. zł i kontynuować rozmowy z personelem szubińskiej lecznicy zastopowali radni opozycji, którzy mają większość w Radzie Powiatu. Niedługo potem w specjalnym oświadczeniu krytycznie ocenili oni działania starosty. Mieli za złe m.in., że podjął on rozmowy samowolnie, nie konsultując tej decyzji. Uznali także, że pracownicy szpitala w Szubinie powinni mieć wypłacone należności wraz z odsetkami, gdyż nie oni są winni trudnej sytuacji lecznicy.


  Dziś kolejna tura


  Wczoraj starosta Piotr Hemmerling poinformował o zamiarze wznowienia rozmów - Z uwagi na duże zainteresowanie pracowników likwidowanego SP ZOZu w Szubinie wcześniejszą spłatą zobowiązań, Zarząd Powiatu dysponując wolnymi środkami w wysokości około 800 tys.

  złotych, podjął decyzję o przystąpieniu do rokowań i przygotowaniu kolejnej transzy do wypłaty - czytamy w oświadczeniu przesłanym wczoraj do naszej redakcji. Jak dowiedzieliśmy się - negocjacje w szpitalu prowadzone mają być dziś i jutro. - Chodzi o "osłonę" spółki przed ewentualnymi wystąpieniami do sądu z wnioskami o upadłość jak również poczynieniem oszczędności, które zmniejszą dług ciążący na szubińskiej lecznicy - argumentują pracownicy Starostwa.


  Na prośbę złogi...


  W Starostwie twierdzą, że decyzję sprowokowali sami pracownicy szpitala, którzy w pismach adresowanych do starosty deklarują chęć rezygnacji z 40 procent karnych odsetek w zamian na szybką wypłatę pieniędzy. Ma się to stać jeszcze przed Wielkanocą. Pytanie tylko jak inicjatywę starosty przyjmą radni?


  Kiedy kredyt?


  Pozostałe wierzytelności wobec pracowników szubińskiego szpitala mają być uregulowane, gdy powiat uzyska 7 mln kredyt, o który stara się w bankach. Na razie trwa procedura przetargowa - usłyszeliśmy. Jej zakończenia spodziewać się można prawdopodobnie w drugiej połowie maja.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem