Policja na walizkach

  Policja na walizkach

  (ms)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Zarząd Powiatu Nakielskiego zgodził się użyczyć policji pomieszczenia przy ul. Kcyńskiej 34 a w Szubinie. Powstanie tu Komisariat. Z prośbą taką wystąpiła Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy.
       Kilka tygodni temu planowano, że budynek przy ul. Kcyńskiej 34 a w Szubinie, gdzie do niedawna mieściła się filia Powiatowego Urzędu Pracy, od powiatu przejmie samorząd gminny i przeznaczy go właśnie na nową siedzibę dla szubińskiej policji.
       Propozycję taką złożył władzom powiatu burmistrz Szubina Ignacy Pogodziński. W zamian proponował działki budowlane.
       Weto rady
       
  Na taką zamianę nie zgodziła się jednak Rada Powiatu Nakielskiego. Do zamiany nie doszło. Tymczasem policjanci z Szubina pracują w bardzo trudnych warunkach. Konieczne są szybkie działania. Stan techniczny budynku, w którym mieści się Komisariat Policji w Szubinie jest zły, nie ma też szansy na niezbędną przebudowę pomieszczeń i dostosowanie ich do wymaganych obecnie standardów. Stąd kolejna inicjatywa, tym razem podjęta przez Komendę Wojewódzką Policji w Bydgoszczy.
       Użyczycie!
       
  Władze wojewódzkie policji wystąpiły do Zarządu Powiatu nakielskiego z prośbą o użyczenie na trzy lata policji części pomieszczeń przy ul. Kcyńskiej 34 a w Szubinie. Chcą w budynku urządzić czasowy Komisariat Policji.
       Jak poinformowano "Pomorską" wniosek ten spotkał się w nakielskim Starostwie z życzliwym przyjęciem. Zarząd Powiatu dał swą zgodę
       Mniejsze koszty
       
  - Wzięto pod uwagę potrzeby policji oraz fakt, że po przeniesieniu filii PUP do budynku administracyjnego szpitala w Szubinie część pomieszczeń przy Kcyńskiej stoi pusta. Zagospodarowanie ich pozwoli obniżyć koszty ponoszone przez powiat - informuje wicestarosta Sławomir Napierała.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem