Modlitwy o szybką beatyfikację Papieża

  Modlitwy o szybką beatyfikację Papieża

  (ms)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  W piątek rozpoczną się w Nakle uroczystości rocznicowe poświęcone Janowi Pawłowi II. Potrwają do poniedziałku. Mieszkańcy modlić się będą o szybką beatyfikację Papieża Polaka.

  Rocznicowe obchody rozpoczną się w piątek w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Nakle. O godz. 16.30 rozpocznie się tu m.in. spotkanie z ks. prof. Jerzym Stefańskim, duchownym który towarzyszył Janowi Pawłowi II we wszystkich jego pielgrzymkach do Polski. Wcześniej, bo o godz. 13.30 ks. prof. Stefański spotka się z nakielską młodzieżą.


  Jak dowiedzieliśmy się od pracowników książnicy: gość jest wykładowcą w Prymasowskim Wyższym Seminarium Duchownym w Gnieźnie. Kieruje Zakładem Liturgiki i Homiletyki Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Katedrą Teologii Pastoralnej i Liturgiki Uniwersytetu Szczecińskiego.


  W piątek ogłoszone zostaną także w bibliotece wyniki konkursu papieskiego z udziałem dzieci. Dodatkowo w filiach dziecięcych w Nakle i Ślesinie rozpocznie się tydzień głośnego czytania książek o Janie Pawle II.


  Fotografia i film


  W sobotę w nakielskich kościołach obejrzeć będzie można wystawy fotograficzne ukazujące Jana Pawła II. Autorem prezentowanych zdjęć będzie brat Hieronima Majki ze Zgromadzenia Misjonarzy Ducha Św. w Bydgoszczy. O godz. 18 w sali widowiskowej NOK wyświetlony zostanie film pt. "Jan Paweł II. Nie lękajcie się" w reżyserii Jeff Blecknera. Wstęp - 6 zł.


  W sobotę o godz. 19 ulicami miasta przejdą uczestnicy Drogi Krzyżowej. Trasa wieść będzie od kościoła św. Wawrzyńca do kościoła św. Stanisława w Nakle, gdzie odbędzie się nocne czuwanie.


  Amfiteatr w świecach


  Wszystkich, którzy chcą pomodlić się za szybka beatyfikację Papieża organizatorzy zapraszają w niedzielę do amfiteatru w Nakle. O godz. 21.10 odprawiona tu zostanie uroczysta msza św. w tej intencji. Wcześniej - godz. 20 - odbędzie się w amfitetarze koncert w wykonaniu lubelskiej grupy "Per Artem ad Astra".


  - Gotowy jest już portret Jana Pawła II namalowany przez studentów z Akademii Sztuk Pięknych w Toruniu. Zostanie on umieszczony w niedzielę na ścianie amfiteatru - informują organizatorzy.


  O innych rocznicowych propozycjach - napiszemy w piątek.  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem