Aqua-park wciąż bezimienny

  Aqua-park wciąż bezimienny

  (jk)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Solcolandia, Sol-Kuj-Sport i ośrodek im. Otylii Jędrzejczak to niektóre nazwy, jakie solecczanie proponują nadać bezimiennemu do tej pory kompleksu sportowego. Organizatorzy konkursu czekają na kolejne pomysły do końca marca.
       Parkowi wodnemu, który powstaje w Solcu Kujawskim wciąż brakuje nazwy. Solecczanie mogą sami ją wymyślić. Jak już pisaliśmy, Urząd Miasta i Gminy w Solcu Kujawskim oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji ogłosili konkurs na nazwę kompleksu. Powinna się ona wiązać z Solcem lub regionem Puszczy Bydgoskiej.
       Setka propozycji
       
  Do OSIR wpłynęło już ponad 100 propozycji.
  Ich autorami są nie tylko solecczanie, ale też mieszkańcy Bydgoszczy i Torunia. Niektórzy wymyślili nawet po 30 nazw. Jak dotąd, szefom ośrodka nie przypadła do gustu żadna z nich. "Solecka Arena Sportu - SAS" - bo taką skróconą nazwę mają już norweskie linie lotnicze. "Kuja aqua" - bo trudno wymówić. "Wisełka", "Perełka", "Muszelka" i "Delfinek" - bo, jak twierdzą pracownicy OSiR, taki duży kompleks sportowy nie powinien nosić zdrobniałej nazwy.
       Termin przedłużony
       
  W ośrodku czekają na następne propozycje. - Przedłużyliśmy termin konkursu, zainteresowani mogą zgłaszać nam swoje pomysły do końca marca - mówi Zbigniew Wawrzyniak, dyrektor OSiR-u w Solcu Kujawskim. -Mam nadzieję, że spośród nadesłanych propozycji wybierzemy wreszcie tą, którą, nadamy bezimiennemu do tej pory kompleksowi.
       Propozycje nazw można przesyłać do OSiR (ul. Bojowników o Wolność i Demokrację 3, 86-050 Solec Kujawski), z dopiskiem "Konkurs" i adresem nadawcy.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem