Nakło dla Papieża

  Nakło dla Papieża

  (ms)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  W Nakle na ukończeniu są przygotowania do obchodów rocznicy śmierci Jana Pawła. II. Uroczystości trwać będą w mieście trzy dni, a rozpoczną się w sobotę 1 kwietnia.
       Mottem rocznicowych uroczystości w Nakle będą słowa ks. Jana Twardowskiego: "Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą". Cykl rocznicowych imprez rozpocznie wernisaż.
       Wystawy i film
       W nakielskich kościołach otwarte zostaną wystawy zdjęć Jana Pawła II autorstwa brata Hieronima Majki, fotografa Zgromadzenia Misjonarzy Ducha św. w Bydgoszczy. Z kolei w sali widowiskowej Nakielskiego Ośrodka Kultury obejrzeć będzie można film o Papieżu Polaku w reżyserii Jeff Blecknera pt. "Jan Paweł II. Nie lękajcie się".
       Pierwszy dzień obchodów zakończy Droga Krzyżowa ulicami miasta.
       Modlitwa o beatyfikację
       W niedzielę 2 kwietnia organizatorzy planują koncert poświęcony pamięci Jana Pawła II. Odbędzie się on w nakielskim amfiteatrze. Wystąpi zespół z Lublina: PER ARTEM AD ASTRA składający się ze studentów muzykologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz Filharmonia Lubelska. Odprawiona zostanie także msza św. w intencji szybkiej beatyfikacji Jana Pawła II. Podczas nabożeństwa wystąpią: Nakielski Chór Kameralny oraz niedawno powstały w Nakle chór gospel.
       Taniec na finał
       Obchody ku czci Jana Pawła II zakończy spektakl pt. "W lęk", który w poniedziałek 3 kwietnia zaprezentuje w Nakle trzykrotnie (godz. 10, 12 i 18) Pilski Teatr Tańca.
       W przededniu obchodów w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Nakle ogłoszone zostaną wyniki konkursu plastycznego pt. "Z Papieżem Pielgrzymem na drogach świata. Do udziału w nim zaproszono młodzież ze szkół podstawowych.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem