Windą na piętro

  Windą na piętro

  (jk)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Przychodnię w Nowej Wsi Wielkiej czeka wkrótce remont. Po odnowieniu pomieszczeń na parterze ekipy remontowe wkroczą na piętro placówki.
       Lecznica jest odnawiana etapami. Pięć lat temu zakończył się remont na parterze placówki przy ul. Bydgoskiej. W ubiegłym roku ekipy wyremontowały filię lecznicy w Brzozie. Za kilka miesięcy znowu rozpoczną się prace w budynku w Nowej Wsi, tym razem na piętrze. Znajdują się tam teraz: punkt szczepień z gabinetem lekarskim, kącik zabaw dla dzieci i poczekalnia.
       Ekipy odnowią i pomalują ściany. Być może uda się wygospodarować miejsce na utworzenie gabinetu ginekologicznego. Wymienią wszystkie podłogi, zainstalują nową elektrykę.
       - W budynku wymienimy też ogrzewanie. Przestarzały piec węglowy zastąpi ekologiczny piec brykietowy - mówi Jacek Tejza, dyrektor Gminnej Przychodni w Nowej Wsi Wielkiej. - Drewniane okna, które mają ponad 40 lat, zostaną wymienione na nowe, plastykowe. Zamierzamy również ocieplić budynek i być może odnowić dach.
       
  Robotnicy zagospodarują też teren przed przychodnią. Będzie jeszcze więcej zieleni (część krzaków już posadzono, zasiano też trawę). Na zapleczu budynku pojawią się ławeczki, na których będą mogli odpocząć pacjenci. Obie placówki zostaną przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Powstaną również podjazdy dla wózków i windy.
       Remont, który ma zacząć się już wiosną, zakończy się w 2008 roku. Gmina planuje przeznaczyć na niego 57,5 tysiąca złotych. To będzie jedna z większych w tym roku inwestycji w gminie.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem