Zawody psich zaprzęgów

  Zawody psich zaprzęgów

  (ale)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Tego jeszcze w Nakle nie było: Stowarzyszenie miłośników psów zaprzęgowych "Sfora nakielska" przygotowuje się do zorganizowania I primaaprilisowych zwodów psich zaprzęgów.
       Dlaczego - primaaprylisowych? Bo odbędą się w dniach 1 i 2 kwietnia. Przy czym wcale to nie oznacza, że będzie to żart. Meta i start usytuowane zostaną tuż za halą sportową w Paterku. Trasa wieść będzie duktami leśnymi w rozwidleniu dróg z Paterka na Kcynię i Szubin. Współorganizatorem tej ogólnopolskiej imprezy będzie Urząd Miejski w Nakle - pod patronatem burmistrza Nakła.
       Będą też imprezy towarzyszące - dwudniowy festyn dla mieszkańców, a także zawody psów malamutów, które na podobnej imprezie w Myślęcinku potrafią uciągnąć ładunek o wadze pół tony...
       - To bardzo widowiskowy konkurs. Panowie ze "Sfory nakielskiej" współorganizowali od kilu lat imprezę w Myślęcinku. Postanowiliśmy wspólnie zrobić podobną imprezę u nas. Przecież tez mamy piękne trasy i lasy nadnoteckie - mówi Tomasz Miłowski, odpowiedzialny za sport i rekreację w nakielskim ratuszu.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem