Noteć wciąż niebezpieczna

  Noteć wciąż niebezpieczna

  (ms)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  W tym tygodniu odbyło się kolejne spotkanie Powiatowego Zespołu Reagowania Kryzysowego. Mówiono o skażeniu Noteci. Sytuacja została opanowano. Utrzymano jednak w mocy zakaz poboru wody z rzeki oraz połowu ryb.
       Akcja na Noteci trwa od kilkunastu dni. Na ostatnim spotkaniu Powiatowego Zespołu Reagowania Kryzysowego w Nakle podsumowano dotychczasowe działania. Mówiono też o wynikach badań, którym poddano próbki wody pobranej z rzeki.
       - Analizy przeprowadzone przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Bydgoszczy potwierdziły zanieczyszczenie rzeki substancjami ropopochodnymi. W pobranych próbkach stwierdzono także obecność śladowych ilości benzenu, toluenu i ksylenów, ale nie przekraczały one dozwolonej wartości - poinformował "Pomorska" rzecznik Starostwa Powiatowego w Nakle Jacek Pasieka.
       Na spotkaniu podjęto decyzję o utrzymaniu w mocy zakazu połowu ryb i poboru wody z Noteci. Obowiązuje on nadal od śluzy nr 9 (Nakło Zachód) w kierunku Gromadna. - Nieprzestrzeganie tego zakazu może spowodować zagrożenie dla zdrowia - przestrzegają ratownicy.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem