Pełny talerzyk

  (jk)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  382 najuboższych mieszkańców gminy Nowa Wieś Wielka skorzysta z bezpłatnych posiłków.
       Bezpłatne obiady w szkołach będzie jadło 300 pochodzących z najbiedniejszych rodzin uczniów. Są to dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjów. Z pomocy skorzystają też kolejne 82 osoby - w tym dorośli, dzieci w wieku przedszkolnym i uczniowie szkół ponadgminazjalnych.
       Zasiłki na żywność
       
  - Dorosłym mieszkańcom gminy będziemy przyznawać zasiłki celowe na zakup produktów spożywczych - informuje Grażyna Wojtera-Moskal, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowej Wsi Wielkiej. - Wystarczy, że później przedstawią nam rachunki za zakupione artykuły.
       
  Pracownicy socjalni przyznają po dwa złote na przygotowanie posiłku na jedną osobę w rodzinie. Jeśli więc przykładowo pomocą objęta jest cała 4-osobowa rodzina, dziennie może dostawać ona osiem złotych na ten cel.
       Czekają na wnioski
       
  W tym roku GOPS w Nowej Wsi Wielkiej przeznaczył na dożywianie 112 tysięcy 500 złotych (w ubiegłym było to 105 tysięcy zł). Zainteresowani mogą składać wnioski w ośrodku przy ul. Ogrodowej 2A w Nowej Wsi.
       W pierwszej kolejności na darmowe obiady mogą liczyć osoby, u których dochód w rodzinie nie przekracza 474 złotych netto na osobę. Zasiłki celowe dostaną ci, których dochód na osobę w rodzinie nie jest wyższy niż 316 złotych netto.
       Więcej informacji udzielą pracownicy GOPS pod nr tel. 052 3812455.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem