LO w Brzozie nie będzie

  LO w Brzozie nie będzie

  (ale)

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Sporym odzewem spotkała się publikacja "Ogólniaka w Brzozie nie będzie". Otrzymaliśmy listy, kilka osób skontaktowało się z nami telefonicznie. Są wzburzeni, że LO w Brzozie nie będzie:
       Ośmiu wspaniałych...
       
  "To skandal, że w ten sposób rozwiązuje się w gminie Nowa Wieś Wielka problemy oświatowe. Zdaje się, że grupa sympatyzująca z wójtem dawno już zapomniała o składanej wyborcom przysiędze. Służba radnego odnosi się przecież do całego społeczeństwa, a nie do jednostki, czy jednostek, które nie wiadomo jak i dla kogo realizują program.
  Popieram radnego Jędrusika za odwagę i jasne stawianie sprawy. "Gratuluję" również odwagi i "poświęcenia" panom z Kuratorium: zawsze są, kiedy trzeba... Przy tworzeniu Zespołu Szkół w Nowej Wsi Wielkiej również się pojawili, by zaprezentować argumenty miłe panu wójtowi. I też się udało. Szkoda, że przez takich radnych musi cierpieć całe społeczeństwo. My nie rozumiemy tych gier i nie chcemy ich znać. Myślę, że historia oceni ośmiu wspaniałych. Już niebawem wybory. Może nowy wójt podejdzie do sprawy poważniej? Tak mało było potrzeba i moja córka mogła by się uczyć na miejscu. W podobnej sytucji jest wielu moich znajomych, którzy nie mają środków finansowych na dojazdy dzieci do szkoły."
       Wójt wie najlepiej
       
  "To stała taktyka wójta. Brawo dla radnego Jędrusika - odkrywcy prawdziwych intencji wójta Jacka Kruszyny! Szkoda, że pomagają mu w tym tak poważne i niezależne od niego instytucje, jak Kuratorium Oświaty. Już raz doświadczyliśmy działania tej instytucji przy tworzeniu Zespołu Szkół w Nowej Wsi Wielkiej. Teraz mamy to co mamy: rachityczny twór i mnóstwo niezadowolonych dzieci i rodziców. Za wyjątkiem jednego - wójta. Nie rozumiem działań pana Kruszyny: raz chce założenia liceum, a później się z tego wycofuje. Jędrusik ma rację, że zadanie przerosło władze gminy. Jest chyba jeszcze jeden powód wycofania się wójta... Jako rówieśniczka z ławy szkolnej wiem, że pan Jacek nie był autorem tego pomysłu, więc pomysł od samego początku był skazany na porażkę. Tylko jego pomysły są dobre i nadają się do realizacji. Poza tym tylko on wie, co społeczeństwu potrzeba. Kiedyś już taki styl przerabialiśmy. Szkoda tylko, że eksperymenty jednego człowieka dotyczą tak wielu ludzi."
       To tylko niektóre opinie. Nie skontaktował się z nami nikt, kto uważa decyzję radnych, którzy nie chcą już LO w Brzozie, za dobrą.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem