Staż nawet w pralni

  Staż nawet w pralni

  (pio)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  50 bezrobotnych mieszkanek gminy Solec Kujawski będzie miało okazję wziąć udział w półrocznych stażach.
       Panie, które dostaną staże, zarobią po kilkaset złotych miesięcznie. Jeśli się uda, otrzymają stałe zatrudnienie w firmach na terenie gminy. - Znaleźliśmy już przedsiębiorstwa, w których będą mogły odbywać się staże: są to banki, firma drobiarska czy pralnia - wymienia Anna Bigoń z soleckiego Gminnego Centrum Informacji, którego pracownicy będą przeprowadzali rekrutację. - Zanim jednak rozpoczniemy poszukiwanie chętnych pań, czekamy na zaopiniowanie projektu, w ramach którego mają odbywać się staże, przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. To właśnie ministerstwo będzie finansowało ten program.
       Póki co, bezrobotni solecczanie mogą skorzystać z bezpłatnych usług centrum informacji i zgłaszać się do placówki przy pl. Jana Pawła II 7 (tel. 052 387 35 09). - Pomożemy im na przykład napisać CV i list motywacyjny, a planującym założyć działalność gospodarczą - wypełnić formularze - dodaje Anna Bigoń.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem