Przeprowadzka z książkami

  Przeprowadzka z książkami

  (pio)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Masz w domu książki, których nie chcesz trzymać dłużej na półce? Podaruj je innym czytelnikom. - <i>Zostaw je w naszej bibliotece. Inni będą mieli z lektur pożytek</i> - mówią bibliotekarki z Nowej Wsi Wielkiej.
       Teraz w obu bibliotekach w Nowej Wsi i Brzozie są ponad 23 tysiące tytułów. - Ostatnio kupiliśmy kolejne pozycje, cieszące się popularnością: "Opowieści z Narnii" i "Harryego Pottera" - informuje Dorota Torgowska, kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Nowej Wsi Wielkiej.
       Kilkulatki najczęściej przychodzą z mamami albo babciami po bajki, a uczniowie po lektury szkolne. Choć regały uginają się pod ciężarem tomów, bibliotekarze chętnie przyjmą kolejne. Obojętnie, czy będą to bajki, harlequiny czy lektury szkolne.
       - Organizujemy akcję przyjmowania książek. Zamiast przechowywać w domach tomy, które kurzą się na półkach można przynieść je do nas - radzi Torgowska. - Nasi czytelnicy na pewno będą mieli z nich pożytek. Może dzięki temu znajdą wreszcie tytuły, jakich szukają od lat, a których nie ma w księgarniach?
       
  Książki można przynosić do biblioteki przy ul. Kwiatowej 20 w Nowej Wsi i do filii placówki w Brzozie przy ul. Powstańców Wielkopolskich 31A.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem