Sprawdź, co na dachu

  Sprawdź, co na dachu

  (pio)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Po sobotniej tragedii na Śląsku ekipy kontrolują, czy na dachach placówek i instytucji w powiatach zalega śnieg. W Nowej Wsi Wielkiej robią to od miesiąca.
       Jacek Kruszyna, wójt Nowej Wsi Wielkiej, już 5 stycznia polecił dyrektorom placówek w gminie sprawdzić, czy na dachach leży biały puch. - Jeśli powiadomili nas o tym, na miejsce jechali strażacy-ochotnicy i odgarniali z dachu śnieg - mówi wójt Kruszyna. - Odśnieżanie dachów wykonywane jest więc na bieżąco.
       Mieszkańcy gminy, którzy zauważą, że na dachach przedsiębiorstw albo instytucji zalega gruba warstwa śniegu, mogą powiadomić o tym urzędników z ratusza w Nowej Wsi. - Nie możemy zmusić właścicieli posesji do tego, żeby posprzątali śnieg. Możemy jednak pojechać na miejsce i sprawdzić, czy dachy budynków są odśnieżone. Jeśli tak nie będzie, właściciele posesji mogą dostać kary pieniężne za zaniedbywanie obowiązków - dodaje Jacek Kruszyna.
       Urzędnicy czekają na informacje o nieodśnieżonych dachach pod nr tel. 052 320 68 45.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem