Bank monitoruje gminę

  Bank monitoruje gminę

  (ale)

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Na zlecenie Banku Gospodarstwa Krajowego Stowarzyszenie Rozwoju Gmin monitoruje Solec pod kątem możliwości rozwojowej całej gminy.
       Raport z tych badań znany będzie za kilka dni. - Ciekawią nas wyniki - powiedział nam burmistrz Antoni Nawrocki. - Zdajemy sobie sprawę, że mamy znacznie mniejsze niż w innych gminach województwa bezrobocie. Zasługa to m.in. parku przemysłowego, który wprowadzaliśmy jako jedni z pierwszych. Wielu śmiało się z nas, powątpiewało, że w chaszczach chcemy przemysł budować.
       
  Ale śmieje się ten ostatni... Dziś parki przemysłowe tworzą i chcą tworzyć inni. Jak pisaliśmy kilka dni temu - również gmina Koronowo.
       - W Polsce na 38 mln mieszkańców bez pracy jest 2,7 mln. W Solcu Kujawskim na 16 tysięcy mieszkańców 970 bezrobotnych było na koniec ub.r. A rok wcześniej o 198 więcej
  - cieszy się burmistrz Nawrocki.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem