Król dla najlepszych

  Król dla najlepszych

  (ms)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Tegoroczni laureaci statuetek Króla Jagiełły, najwyższego wyróżnienia nadawanego w Mroczy osobom zasłużonym.

  Tegoroczni laureaci statuetek Króla Jagiełły, najwyższego wyróżnienia nadawanego w Mroczy osobom zasłużonym. ©archiwum Urzędu Gminy

  Podczas noworocznego spotkania w ośrodku kultury w Mroczy, które odbyło się w miniony piątek, grupa zasłużonych mieszkańców uhonorowana została statuetkami Króla Jagiełły. Rozdano także dyplomy i nagrody pieniężne. Te ostatnie trafiły do rąk najlepszych sportowców.
  Tegoroczni laureaci statuetek Króla Jagiełły, najwyższego wyróżnienia nadawanego w Mroczy osobom zasłużonym.

  Tegoroczni laureaci statuetek Króla Jagiełły, najwyższego wyróżnienia nadawanego w Mroczy osobom zasłużonym. ©archiwum Urzędu Gminy

       Tradycją stało się już, że na początku każdego roku podsumowuje się w Mroczy dokonania minionych miesięcy. Osoby o szczególnych zasługach dla gminy otrzymują nagrody. Najwyższym wyróżnieniem jakie przyznać może samorząd jest uhonorowanie dokonań mieszkańca statuetką Króla Jagiełły. W miniony piątek statuetek takich wręczono aż pięć.
       Za promocję i aktywność
       
  Za promowanie gminy statuetkę otrzymał twórca ludowy Tadeusz Cwynar.
  Do grona posiadaczy statuetki dołączył w piątek także Kazimierz Musiał, sołtys wsi Kazimierzewo. Doceniono w ten sposób jego zaangażowanie w pracę dla sołectwa. Kolejnym z nagrodzonych jest Adrian Zieliński, sportowiec MGLKS "Tarpan" w Mroczy, który zdobył w ubr tytuł Mistrza Polski w podnoszeniu ciężarów. Kolejna statuetka króla trafiła do rąk Ireneusza Chełmowskiego, trenera sekcji podnoszenia ciężarów w MGLKS "Tarpan" Mrocza. - Za wybitne osiągnięcia w pracy trenerskiej i wychowawczej - brzmiało uzasadnienie kapituły przyznającej nagrodę. Ostatnia noworoczna statuetka przypadła paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Kazimierzewie. Koło to działa w gminie od 40 lat.
       Społecznicy wystąp
       
  Nie tylko statuetkami nagradzano w piątek zasłużonych mieszkańców Mroczy i okolic. Burmistrz Wiesław Gozdek rozdał także sześć dyplomów m.in. za społecznikowską postawę i promowanie swej "Małej Ojczyzny". Doceniono w ten sposób Marcina Klebs, nauczyciela działającego na rzecz młodzieży i sportu. Za działalność społeczną na rzecz osób niepełnosprawnych dyplom otrzymała Krystyna Misterkiewicz.
       W gronie docenionych działaczy znalazł się także sołtys wsi Wiele Stanisław Rakowski, Krzysztof Friedehl z Kazimierzewa i miejscowy literat Romuald Rosiński. Dyplom trafił także do rąk Kazimierza Różańskiego. Władze gminy doceniły w ten sposób jego wkład w życie społeczno-gospodarcze Mroczy.
       Firmy i zespoły
       
  Wiesław Gozdek nagrodził dyplomami także kilka zasłużonych dla gminy firm oraz zespoły młodzieżowe: chór, który działa przy Gimnazjum w Mroczy pod kierunkiem Karola Koziela i zespół wokalny "Wrzask". Grupa ta działa przy domu kultury w Mroczy pod kierunkiem Joanny Soi.
       Czeki dla sportowców
       
  Noworoczna gala w Mroczy była także okazja do nagrodzenia najlepszych sportowców. Dla nich przygotowano nagrody finansowe. Czeki otrzymali w piątek najlepsi zawodnicy w podnoszeniu ciężarów: Malwina Hetzyg, Anna Nurkiewicz, Ariel Henning, Tomasz Leks, Mariusz Narloch, Adam Nurkiewicz i Adrian Zieliński. Nagrody pieniężne otrzymali także trenerzy wybitnych zawodników: Dominik Mikołajczyk i Ireneusz Chełmowski.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem