Chuligan w filmie

  Chuligan w filmie

  (pio)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Solecczanie mogą pomóc urzędnikom z ratusza wskazać miejsca, w których chcieliby, żeby zostały zainstalowane kamery.
       Urzędnicy z soleckiego ratusza, policjanci i przedstawiciele zespołu "Bezpieczna Gmina" chcą ukrócić wybryki chuliganów i występki wandali. Planują stworzyć miejski system wideomonitoringu. Podobne systemy działają już m.in. w Bydgoszczy i Koronowie.
       Kamera widzi wszystko
       
  - Zamierzamy zainstalować kamery w najbardziej niebezpiecznych miejscach Solca - mówi Zbigniew Stefański, rzecznik Urzędu Miasta i Gminy w Solcu Kujawskim.
  - Dzięki nim będzie można cały czas obserwować okolicę. Przed okiem kamery nic się nie ukryje. Monitory zarejestrują każdy występek chuliganów. Będzie można łatwo zidentyfikować sprawcę lub sprawców kradzieży czy rozboju albo zidentyfikować osoby pijące alkohol w miejscach publicznych.
       
  Soleckie statystyki
       Od początku stycznia do końca września ubiegłego roku w mieście i gminie Solec Kujawski w przeliczeniu na 10 tysięcy mieszkańców odnotowano 215 przestępstw. W ciągu czterech ostatnich lat liczba dokonywanych przestępstw na terenie gminy spadła o 14 procent. Wykrywalność przestępstw sięga - 74,9 procent (w województwie - 61,7 procent).

       Czekają na propozycje
       
  Mieszkańcy Solca, przedstawiciele wspólnot mieszkaniowych i spółdzielni mają okazję zgłaszać urzędnikom propozycje miejsc, w których mogłyby stanąć kamery. Na oferty mieszkańców czeka inspektor ds. bezpieczeństwa i porządku działający w urzędzie miasta, pokój nr 24, nr tel. 052 387-01-29.
       Jeszcze nie wiadomo, ile w Solcu będzie zainstalowanych kamer. Pierwsze mają pojawić się na ulicach miasta w tym roku.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem