Priotytet: budowa dróg

  Priotytet: budowa dróg

  (pio)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Sześciokrotnie więcej dróg, niż w poprzednich latach, zostanie zmodernizowanych w gminie Solec Kujawski w tym roku.
       - Kiedy mocniej popada, tworzy się błoto, w którym przechodnie brną po kostki. Kiedy znowu jest sucho, okien w domach nie można otworzyć, tak się kurzy - narzekają solecczanie, którzy od lat czekają na utwardzenie gruntówek. Czy w nowym roku sytuacja na drogach w gminie poprawi się? Wygląda na to, że tak.
       Droga na Leśne
       
  Do tej pory co roku gminie przybywało pół kilometra utwardzonych dróg.
  Nowy rok pod tym względem będzie wyjątkowy: drogowcy zmodernizują trzy kilometry nawierzchni. To sześciokrotnie więcej, niż w latach poprzednich. - Utwardzimy nawierzchnie w starszej części osiedla Leśnego - zapowiada Zbigniew Stefański, rzecznik Urzędu Miasta i Gminy w Solcu Kujawskim. - Zbudujemy też drogi dojazdowe do soleckiego Parku Przemysłowego.
       W sumie w gminie zmodernizowanych zostaną 22 ulice. Niektóre drogi trzeba będzie pobudować w całości. Inne - tylko częściowo. Budowa, która rozpocznie się w tym roku, zakończy się w 2007 roku. W tym roku drogowcy pobudują trzy kilometry. Kolejne dwa - w przyszłym roku.
       Fundusze z programu
       
  Urzędnikom uda się przeprowadzić inwestycje dzięki funduszom uzyskanym ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego. Gmina takie dofinansowanie otrzymała po raz pierwszy. Budowa dróg będzie kosztowała około 4,5 miliona złotych. Trzy miliony gmina dostała ze ZPORR, a pozostała kwota pochodzi ze środków własnych.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem