Górska rzeka w pływalni

  Górska rzeka w pływalni

  (pio)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Dwa baseny, rzeka górska z biczami wodnymi i barokawiarnia będą znajdowały się w rozbudowywanym kompleksie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Solcu Kujawskim.
       Teraz na terenie soleckiego ośrodka przy ul. Bojowników o Wolność i Demokrację 3 jest m.in. hala sportowa z widownią na ponad 800 miejsc oraz hotel, sala konferencyjna, restauracja, siłownia i gabinety odnowy biologicznej.
       Zjeżdżalnią do wody
       
  Kompleks jest rozbudowywany. Prace (wykonuje je kielecki "Mitex") rozpoczęły się w kwietniu tego roku.
  Obiekt jest już pod dachem. Znajdą się w nim dwa baseny - do nauki pływania (też dla matki z dzieckiem) i 6-torowy basen o wymiarach 25 na 12,5 metra. W tym drugim będą do dyspozycji zjeżdżalnie - jedna 80-metrowa zewnętrzna, a druga 40-metrowa półodkryta wewnętrzna. Przy nich zostanie zbudowana widownia na 100 osób. - Teraz trwają prace w środku. Ekipy tynkują ściany i wykładają kafelki na dnie pływalni - mówi Zbigniew Wawrzyniak, dyrektor OSiRu. - Oba baseny będą podświetlane. Atrakcją dla turystów będzie ... rzeka górska - część basenu z biczami wodnymi, hydromasażem, jacuzzi i gejzerami.
       Szatnia dla mamy z dzieckiem
       
  W hotelu będzie o 10 więcej miejsc noclegowych dla zawodników (teraz jest ich 39). Znajdą tam również miejsce: kręgielnia i restauracja. Obiekt będzie miał windę przystosowaną do przewozu niepełnosprawnych i widownię, na której znajdą się miejsca dla wózków inwalidzkich. Ekipy zbudują też szatnie dla matki z dzieckiem i osób niepełnosprawnych.
       Radiowa pomoc
       
  Rozbudowa placówki ma zakończyć się jesienią przyszłego roku. To będzie najdroższa od kilku lat inwestycja w gminie. Będzie kosztowała około 12,5 miliona złotych (budowa ośrodka kosztowała około 15 milionów). Gmina stara się pozyskać na ten cel fundusze m.in. z Unii Europejskiej, ministerstwa edukacji, urzędu marszałkowskiego i Polskiego Radia.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem