Muzeum dla Caritas

  Muzeum dla Caritas

  (ms)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  W przedświąteczny czas Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle zbierało produkty żywnościowe od uczniów przychodzących do placówki na lekcje poświęcone Bożemu Narodzeniu. Tuż przed wigilią dary trafiły do podopiecznych Caritas. Organizacja działa przy parafii św. Stanisława w Nakle.
       O akcji nakielskiego muzeum pisaliśmy kilkakrotnie. Dziś kilka słów podsumowania. Jak poinformowali nas pracownicy Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle opowieści o Bożym Narodzeniu na Krajnie wysłuchało w grudniu ponad 530 przedszkolaków i uczniów. Była to głównie młodzież ze szkół działających na terenie gmin: Nakło i Sadki.
       Płacili żywnością
       
  Każdy z uczestników lekcji - jako bilet wstępu - wrzucał do kartonu jeden artykuł żywnościowy. Do świąt udało się w ten sposób zebrać: 86 kg mąki, 63 kg cukru, 49 paczek ryżu i 19 paczek kaszy. Do kartonów wrzucono także 112 opakowań makaronu, 32 czekolady i tyle samo zabawek.
       Uczestnicy muzealnych zajęć dzielili się z biednymi herbatą i zupami błyskawicznymi (po 11 opakowań), batonami (9 sztuk), ciastem i waflami (8 sztuk) solą (7 paczek), kisielami i budyniami (w sumie 23 torebki), margaryną (sześć kostek) oraz olejem (4 butelki).
       Przyprawy i kawa
       
  W kartonach z darami były również: cukierki, sosy w proszku, paluszki, orzechy, rodzynki, przyprawy, groch, kawa, dżem, miód oraz po jednym opakowaniu kakao, mleka i soku.
       Wszystkie te produkty pracownicy muzeum przekazali działaczom Caritas. Organizacja pomaga potrzebującym, a działa w Nakle przy parafii św. Stanisława.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem