(ms)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Mimo obowiązującego zakazu coraz częściej słychać w gminie huki wystrzałów. Tymczasem legalnie używać petard i fajerwerków można tylko trzy dni w roku - od 30 grudnia do 1 stycznia.
  Im bliżej świąt tym częściej łamany jest w gminie Sadki zakaz odpalania petard i fajerwerków. Wiąże się to m.in. z tym, że handlowcy oferują już materiały pirotechniczne na sylwestrowy wieczór. Młodzi ludzie, którzy je kupują nie zawsze chcą czekać.

  Władze Sadek przypominają więc mieszkańcom, że zgodnie z uchwałą, którą Rada Gminy podjęła w grudniu 2000 r. huki są legalne tylko trzy dni w roku, czyli 30 i 31 grudnia oraz 1 stycznia. Przez resztę roku obowiązuje bezwzględny zakaz używania petard i fajerwerków. Chyba, że fajerwerki uświetnić mają jakąś imprezę. Jednak wtedy organizatorzy zabawy uzyskać muszą na użycie materiałów pirotechnicznych zgodę wójta.

  Mieszkańcom przypomina się, że osoby naruszające wydany zakaz używania materiałów pirotechnicznych spodziewać się mogą kary. Jakiej? Za odpalanie petard i fajerwerków w niedozwolonym terminie grozi winowajcom grzywna.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem