Wiele inwestycji ruszy po zimie

  Wiele inwestycji ruszy po zimie

  (ms)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Sporo inwestycji planuje w przyszłym roku gmina Szubin. W sołectwach budowane będą m.in. wodociągi i sieć kanalizacyjna oraz drogi.
       Choć budżet Szubina na 2006 r. nie został jeszcze uchwalony z inwestycyjnych planów wynika, że 2006 r. będzie pracowity dla budowlańców.
       Popłynie woda
       
  W Smolnikach, Brzózkach i Kowalewie budowane mają być wodociągi. Gmina prowadzić będzie te inwestycje wspólnie z szubińską spółką KPWiK oraz zainteresowanymi odbiorcami.
  Gotowa jest już także mapa dotycząca kolejnej wodociągowej inwestycji: budowy sieci na trasie Zamość - Nadkalane. To zadanie ruszyć ma także w przyszłym roku i być wspólnym przedsięwzięciem gminy Szubin, miejscowej KPWiK, Nadleśnictwa Bydgoszcz oraz gminy Białe Błota. Swój udział będą musieli wnieść także, by mieć wodę w domach, zainteresowani odbiorcy.
       Pozwolenie na dniach
       
  Jeszcze w tym roku gmina otrzymać powinna pozwolenie na budowę kanalizacji ściekowej na trasie: Zalesie-Pińsko-Szubin. W przyszłym roku ruszą roboty budowlane.
       W 2006 r. trwać ma także budowa kanalizacji ściekowej na osiedlu Leśnym i osiedlu Bydgoskim w Szubinie.
       Na ukończeniu są przygotowania do przetargu na opracowanie projektu budowy wodociągu w Szkocji, Wojsławcu, Skórzewie oraz Kołaczkowie. - Jeszcze w tym roku podpisana zostanie umowa z projektantem - zapewniają w szubińskim Ratuszu. W połowie przyszłego roku gotowa powinna być także dokumentacja projektowa kolejnego zadania: budowy kanalizacji ściekowej na trasie: Zamość - Żurczyn- Tur oraz Szubin- Rynarzewo.
       Ścieżką do szkoły
       
  Na wiosnę przyszłego roku ruszyć powinna także długo oczekiwana inwestycja drogowa jaką jest budowa ścieżki rowerowej z Zalesia do Mycielewa. Korzystać z niej będą mogli m.in. uczniowie dojeżdżający do szkoły w Mycielewie.
       Gotowa jest już dokumentacja projektowa tego zadania. Uzyskano już także pozwolenie na budowę. Zadanie to będzie wspólnym przedsięwzięciem gmin: Szubin i Kcynia oraz Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem