Goście pana starosty

  Goście pana starosty

  (ale)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Jak co roku - starosta bydgoski organizuje spotkanie z najlepszymi uczniami szkół ponadgimnazjalnych w powiecie - z Koronowa, Solca Kujawskiego i Karolewa.
       Spotkanie z 15 najlepszymi odbędzie się pojutrze w siedzibie Urzędu Wojewódzkiego. Wśród nich są uczniowie, którzy w mijającym roku wyróżnili się osiągnięciami w nauce, kulturze oraz pracy społecznej na rzecz szkoły i środowiska.
       Mariola Kałdowska z II klasy koronowskiego "ogólniaka" uzyskała najwyższa średnią - 5,29, zdobyła też wyróżnienie w konkursie matematycznym "Kangur", oraz jest finalistką Diecezjalnej Olimpiady Wiedzy Religijnej.
       Jej koleżanka ze szkoły - Anna Jankowska z klasy II - jest stypendystką marszałka województwa kujwsko-pomorskiego oraz również finalistką olimpiady wiedzy religijnej, a Michał Polachowski z klasy I jest półfinalistą ogólnopolskiego konkursu "Mechanik 2005".
       Joanna Kłodzińska z klasy II 4-letniego technikum w ZSZ w Koronowie uzyskała średnią 4,95, bierze udział w przedstawieniach i konkursach, opracowała album o żołnierzach I Dywizji gen. Maczka, który zdobył I nagrodę w ogólnopolskim konkursie w Bielsku Białej.
       Krystian Trębecki z klasy III technikum tej samej szkoły nie tylko dobrze uczy się, ale i aktywnie uczestniczy w życiu szkoły. Jest on stypendystą prezesa Rady Ministrów.
       Katarzyna Mitura jest uczennicą III klasy LO w Solcu Kujawskim. Została wyróżniona w wojewódzkim konkursie "Czy znajomość chemii jest potrzebna zwykłemu człowiekowi?" oraz w ogólnopolskim konkursie recytatorskim.
       Maciej Jasionek z klasy II tej samej szkoły jest zdobywcą I miejsca w rejonowym konkursie "Matematyk a zdrowie" i I nagrody w międzyszkolnym konkursie "Na piastowskim szlaku".
       Anna Baranowska z II klasy "ogólniaka" w Koronowie również będzie gościem starosty, bo także uczestniczyła w konkursie "Na piastowskim szlaku", konkursie religijnym, oraz "Szkolnej internetowej grze giełdowej". Podobnie Paulina Mróz z klasy IV Technikum Handlowego przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Solcu. Jest "Mistrzem rachunkowości", uczestniczyła w akcji rozliczania PIT-ów dla mieszkańców itp. Magdalena Stawiarz z klasy III uczestniczyła w konkursie biologicznym i XIII biegu Szlakiem męczeńskiej drogi księdza Jerzego Popiełuszki.
       Arkadiusz Deka z klasy IV Technikum Rolniczego w Karolewie jest stypendystą prezesa Rady Ministrów, jest laureatem konkursu "Bezpieczeństwo pracy w indywidualnym gospodarstwie rolnym", tańczy też w zespole "Karolaki". Jego kolega z klasy - Michał Płoszyński - jest także laureatem tego samego konkursu, zwycięzcą konkursu orki i olimpiady wiedzy rolniczej. Marek Knop jest uczniem klasy III karolewskiej szkoły, stypendystą prezesa Rady Ministrów, zdobył I nagrodę w konkursie historycznym. Dorota Cieślak z tej samej szkoły jest laureatką konkursu recytatorskiego "Strofy o późnym lecie", występuje też w szkolnym teatrzyku "Muzyczny kram".
       Gościem starosty będzie też Michał Gmys z Gogolina. Zajął I miejsce w powiatowej olimpiadzie wiedzy rolniczej.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem