Zmiany na drogach

  Zmiany na drogach

  (ms)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  W najbliższym czasie zmieni się organizacja ruchu w kilku miejscowościach powiatu nakielskiego. Decyzje dotyczą Kcyni, Szubina oraz drogi powiatowej: z Nakła do Bydgoszczy.
       W piątek, podczas spotkania Zespołu do spraw Zarządzania Ruchem na drogach powiatu nakielskiego, w skład którego wchodzą przedstawiciele poszczególnych gmin powiatu oraz policja, podjęto kilka decyzji, które zrealizowane zostaną jeszcze w grudniu, lub w pierwszych dniach stycznia 2006 r. Dotyczą one Kcyni i Szubina oraz drogi powiatowej nr 1926 z Nakła do Bydgoszczy (chodzi o odcinek między Nakłem a Łochowicami).
       Zamontują próg
       
  Co to oznacza dla mieszkańców? W Szubinie jeszcze w tym roku zamontowany zostanie próg zwalniający na ul. Orzeszkowej. O to by taki próg na tej ulicy został zamontowany wnioskował do Zespołu do spraw Zarządzania Ruchem w powiecie burmistrz Szubina Ignacy Pogodziński. Aż trzy zmiany planowane są w Kcyni. Na prośbę miejscowych władz z początkiem stycznia na ul. Powstańców Wielkopolskich i ul. Zielonej w Kcyni (od ul. Nowej do ul. Libelta i Konopnickiej) ustawione zostaną znaki "Strefa zamieszkała". Postawienie takiego znaku automatycznie ogranicza prędkość jazdy na tym odcinku. Z kolei na ul. Ogrodowej w Kcyni pojawić się ma znak o zakazie zatrzymywania się pojazdów. Kolejna zmiana dotyczy ul. Szewskiej w Kcyni . Od pierwszego stycznia ma być ona ulicą jednokierunkową.
       Bezpieczniej na rowerze
       
  Jak dowiedzieliśmy się wczoraj od Tadeusza Sobola, szefa Zespołu: wniosek dotyczący zmian na drodze powiatowej nr 1926 z Nakła do Bydgoszczy złożyło Polskie Towarzystwo Turystyczno - Krajoznawcze w Warszawie. Chodzi o oznakowanie tej drogi (na odcinku od Nakła do Łochowic) znakami informującymi, że przebiega tędy szlak rowerowy. Zajmie się tym PTTK. Proszono tylko o zgodę. - Polski nie stać obecnie na budowę profesjonalnych dróg rowerowych. Wytyczenie turystycznych szlaków rowerowych pozwoli bez dużych nakładów finansowych poprawić bezpieczeństwo na naszych drogach - uważają działacze PTTK.
       Szlak międzynarodowy
       
  Informują przy tym, że trasa rowerowa z Bydgoszczy do Nakła będzie przedłużeniem istniejącej już trasy rowerowej Toruń- Bydgoszcz, a w przyszłości częścią ogólnopolskiej trasy rowerowej: Elbląg- Iława - Toruń - Bydgoszcz- Nakło, która połączy trzy międzynarodowe trasy rowerowe m.in. z Francji do Rosji oraz wokół Morza Bałtyckiego.
       Działacze PTTK podkreślili także we wniosku, który zyskał przychylną opinię Zespołu i podpisany został już do realizacji przez starostę nakielskiego Piotra Hemmerlinga, że inicjatorami oznakowania drogo byli: prezydent Bydgoszczy Konstanty Dombrowicz oraz burmistrz Nakła Piotr Centała.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem