Tydzień pełen sesji

  Tydzień pełen sesji

  (ms)

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Kilka samorządów zaplanowało na ten tydzień sesje. W najbliższą środę spotka się Rada Powiatu Nakielskiego. Z kolei w czwartek, 1 grudnia, obradować będą rajcy w Nakle i Kcyni.
       Rada Powiatu Nakielskiego po raz kolejny radzić będzie czy zawrzeć z gminą Kcynia porozumienie w sprawie prowadzenia przez kcyński samorząd szkół ponadgimnazjalnych.
       Temat ten wraca na forum rady kolejny raz z rzędu. Poprzednie decyzje Rady Powiatu były nieprzychylne temu, by w Kcyni powstały nowe szkoły średnie (obecnie działa w mieście tylko jedna taka szkoła - LO im. Karola Libelta). Powiatowi rajcy zmienić mają w środę także program inwestycji wieloletnich planowanych w powiecie
       oraz zapoznają się z wynikami pracy Powiatowego Inspektora Weterynaryjnego. Sesja Rady Powiatu odbędzie się w Nakielskim Ośrodku Kultury. Początek - godz. 10.
       Kcynia
       
  W najbliższy czwartek o godz. 10 rozpocznie się w ratuszu sesja Rady Miejskiej Kcyni. Rajcy m.in. zdecydować mają o pośmiertnym uhonorowaniu Mariana Dropińskiego tytułem: "Honorowy sołtys".
       Mowa będzie również o przyszłorocznych podatkach. W planach jest m.in. uchwała określająca nową wysokość podatku od nieruchomości oraz środków transportu. Rada rozpatrzyć ma na sesji również skargę Międzyzakładowej Komisji NSZZ "Solidarność" Pracowników Oświaty i Wychowania w Kcyni. Dotyczy ona "bezprawnych działań Jadwigi Winiaszewskiej", szefowej Zespołu Obsługi Oświaty w Kcyni.
       Nakło
       
  W najbliższy czwartek na sesji zbierze się także Rada Miejska Nakła. Główny temat obrad to wysokość gminnych podatków na przyszły rok.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem