Styczeń przyniesie podwyżki...

  Styczeń przyniesie podwyżki...

  (ms)

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Władza Nakła zapowiadają wzrost podatków w przyszłym roku. W prognozach na styczeń mówi się o 6 proc. wzroście cen. Rada Miejska tymi propozycjami zajmie się na sesji 1 grudnia. Na razie samorządowcy zatwierdzili podwyżkę opłat targowych.
       Przyszły rok przyniesie mieszkańcom gminy Nakło podwyżki cen. Zmianę stawek czynszu - o czym już informowaliśmy - zapowiada prezes Nakielskiej Administracji Domów Mieszkalnych. Mimo veta radnych nie ma także odwołania przed podwyżkami cen wody i ścieków.
       To dopiero początek
       
  Już jednak wiadomo, że na wodzie i mieszkaniach się nie skończy.
  Władze Nakła zapowiadają, że lokalne podatki będą musiały wzrosnąć w przyszłym roku o około 6 proc. Dlaczego ? - Nadszedł czas spłaty obligacji i kredytów, wzrosły wydatki na oświatę - tłumaczy przyczyny planowanych podwyżek - na stronach internetowych ratusza - burmistrz Nakła Piotr Centała.
       Dłużej się nie da
       
  Władze Nakła przypominają też, że w ciągu ostatnich 3 lat podatki w gminie należały do najniższych w powiecie nakielskim. - Od 2002 roku nie tylko nie były one podwyższane, ale w latach kolejnych obniżano je. Dotyczy to stawek podatku rolnego, podatku od pojazdów czy podatku od tych nieruchomości, w których prowadzona jest działalność gospodarcza.
       
  Decyzje w grudniu
       
  Większość projektów uchwał podatkowych zostanie przedstawiona Radzie Miejskiej do akceptacji już na najbliższej sesji. Jak dowiedzieliśmy się - ma się ona odbyć w Nakle w czwartek 1 grudnia.
       Drożej na targu
       
  Póki co rajcy zatwierdzili zaproponowaną przez władze Nakła podwyżkę opłat targowych. Podjęta na ostatniej sesji decyzja o wzroście stawek wejdzie w życie po pierwszym stycznia. I tu wzrost opłat wynosi średnio 6 proc. Choć jest wyjątek. Za stałe stoisko na targowisku na pl. Zamkowym w Nakle kupcy zapłacą w przyszłym roku mniej niż teraz (jest 2,12 zł od metra kw., a będzie 1,80 zł od metra kw.) Powód? Kupcy rzadko decydują się na takie stoisko i miejsca do tego przeznaczone często nie są zajęte. Inne opłaty wzrosną np. za stoisko ruchome na tym samym targowisku przyjdzie od stycznia kupcom zapłacić 1,70 zł od metra kw. Z kolei za handel na targowisku rolnym przy ul. Poznańskiej zapłacić trzeba będzie 8,50 zł, a za handel poza obiektem działalności gospodarczej - 1,70 zł.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem