Akademie i biegi

  (ms)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Wyjątkowo hucznie uczczone zostanie w tym roku w gminie Sadki Święto Niepodległości. Patriotyczne uroczystości rozpoczną się jutro w Samostrzelu, a zakończą w sobotę galą w Bninie.
       Obchody tegorocznego Święta Niepodległości rozpocznie w gminie Sadki uroczystość w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Samostrzelu. O godz. 10 odbędzie się w szkole okolicznościowy apel. W planach jest także koncert w wykonaniu orkiestry dętej Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle. Tego dnia odbędzie się w gminie również Bieg Niepodległości. Trasa biegu wieść będzie z Samostrzela na cmentarz w Sadkach. Po drodze młodzież zapalać będzie znicze w miejscach pamięci.
       Przygotowania w szkołach
       
  W czwartek okolicznościowe uroczystości planowane są w Szkole Podstawowej w Sadkach oraz w szkołach w Dębowie i Dębionku. Oficjalne obchody odbędą się w Sadkach w piątek 11 listopada. O godz. 10.30 na miejscowym cmentarzy delegacje złożą wieńce i kwiaty, a o godz. 11 w kościele w Sadkach rozpocznie się msza św. za Ojczyznę. Nabożeństwo celebrował będzie miejscowy proboszcz ks. Krzysztof Wiśniewski. Uroczyście będzie także w sobotę 12 bm. w Bninie.
       Czas wspomnień
       
  Święto Niepodległości połączone tu zostanie z obchodami 155 -lecia Szkoły Podstawowej w Bninie. Obchody rozpocznie o godz. 14 msza św., która odprawiona zostanie w kościele w Żelaźnie. Po nabożeństwie uczestnicy gali obejrzeć będą mogli program artystyczny w wykonaniu uczniów. Na cmentarzu w Żelaźnie, pod pomnikiem pomordowanych, złożone zostaną wiązanki kwiatów. O godz. 16. 30 planowany jest jeszcze wieczór wspomnień. Przy ciastkach i kawie będzie okazja powspominać lata spędzone w bnińskiej podstawówce. Uroczysty dzień zakończy bal.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem