Rafał Blechacz wraca do domu

  Rafał Blechacz wraca do domu

  (ms)

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Wszystko wskazuje na to, że Rafał Blechacz, zwycięzca XV Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego, wróci do rodzinnego miasta w piątek. Tego dnia w południe władze gminy, powiatu i województwa planują uroczyste powitanie pianisty.
       Termin przyjazdu Rafała Blechacza do Nakła kilkakrotnie był zmieniany. Wczoraj organizatorzy hucznego powitania pianisty w rodzinnej miejscowości poinformowali, że stanie się to prawdopodobnie w piątek.
       Na godz. 12 zwołano więc w Nakle uroczystą sesję, w której uczestniczyć będą samorządowcy oraz władze gminy, powiatu nakielskiego i województwa kujawsko-pomorskiego.
       Nieprzypadkowo na miejsce piątkowej uroczystości wybrano aulę LO im. Bolesława Krzywoustego w Nakle. Rafał Blechacz całkiem niedawno uczył się w tej szkole i jest jej absolwentem.
       Tytuły i medale
       
  Na młodego wirtuoza czekają w rodzinnym mieście nie tylko kwiaty i słowa podziękowania za tak wspaniałe promowanie regionu w kraju i świecie, ale także odznaczenia. Rada Powiatu Nakielskiego wręczy pianiście, pierwszy w historii, medal "Zasłużony dla Powiatu Nakielskiego". Z kolei Rada Miejska Nakła nadała pianiście w minionym tygodniu tytuł "Honorowego Obywatela Miasta". Zostanie on także laureatowi wręczony podczas uroczystej sesji. Nagrodę dla Blechacza szykuje też ponoć marszałek województwa kujawsko-pomorskiego.
       Popłynie muzyka?
       
  Mieszkańcy Nakła mają nadzieję, że uda się być może zorganizować kolejny koncert pianisty w ich mieście. Wyremontowany fortepian wciąż czeka na Rafała Blechacza w Nakielskim Ośrodku Kultury.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem