Nie rezygnują z walki

  Nie rezygnują z walki

  (ms)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Kcynia nie rezygnuje z walki o utworzenie w mieście nowych szkół ponadgimnajalnych. W piątek Rada Miejska wystąpić chce w tej sprawie z apelem do Rady Powiatu w Nakle. Dotychczasowe starania o uruchomienie nowych szkół zakończyły się fiaskiem.
       O tym czy zgodzić się na to, by w Kcyni oprócz Liceum Ogólnokształcącego, prowadzonego przez samorząd, działały jeszcze inne szkoły ponadgimnazjalne powiatowi radni zastanawiali się na jednej z ostatnich sesji. Bez specjalnej dyskusji - po raz kolejny - odrzucono projekt uchwały w tej sprawie. Dla mieszkańców Kcyni było to duże rozczarowanie.
       Nabór do miejscowego LO jest mniejszy niż by chciano.
  Powodem jest nie tylko niż demograficzny. Spora grupa młodzieży wybiera zawodowe kierunki kształcenia. Takie szkoły znajdują się w Nakle, Szubinie, Bydgoszczy. W Kcyni ich nie ma. Chcąc dać młodym ludzi możliwość kształcenia na miejscu, a jednocześnie zapewnić zatrudnienie miejscowej kadrze nauczycielskiej, podjęto w Kcyni inicjatywę uruchomienia nowych szkół ponadgimnazjalnych. Na to jednak swą zgodę dać musi Rada Powiatu w Nakle. A dać jej nie chce.
       Jak dowiedzieliśmy się - na najbliższej sesji Rady Miejskiej Kcyni, która zwołana została na piątek 7 października, rajcy wystosować zamierzają apel do Rady Powiatu w Nakle dotyczący właśnie utworzenia i prowadzenia w tej gminie szkół ponadgimnazjalnych.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem