Zmiana czy likwidacja?

  Zmiana czy likwidacja?

  Katarzyna Karwat

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Punkt informacyjny ZUS w Koronowie od sierpnia jest otwarty raz w tygodniu. Mieszkańcy obawiają się, że zostanie zlikwidowany. Setki osób podpisały się pod protestem w tej sprawie.
       Na terenie naszego regionu ZUS posiada pięć punktów informacyjnych. Przez cały tydzień otwarty jest jeden - w Mogilnie. Od 1 sierpnia pozostałe cztery (w Szubinie, Nowem nad Wisłą, Solcu Kujawskim i Koronowie) czynne są tylko w jeden dzień w tygodniu. Zmianę w funkcjonowaniu tych placówek ZUS Oddział w Bydgoszczy motywuje dostosowaniem godzin otwarcia do liczby obsługiwanych klientów i przyjmowanych dokumentów oraz ograniczaniem wydatków.
  - Nie planujemy zamknięcia żadnego z naszych punktów - informuje Alina Szałkowska, rzecznik bydgoskiego ZUS-u. Jak mówi, z analiz wynika, że jeden dzień w tygodniu wystarcza, bo przecież jeśli sprawa wymaga osobistego stawienia się, to i tak trzeba jechać do inspektoratu w Bydgoszczy. Ale o likwidacji punktów nie ma mowy.
       Godziny w kolejkach
       
  W Koronowie nie chcą w to wierzyć. - To tylko słowa - denerwuje się Alfons Malinowski, miejscowy radny. Jako prezes tutejszego koła Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów zebrał ponad 460 podpisów w sprawie przywrócenia poprzedniego czasu funkcjonowania punktu, bo, jak twierdzi, tylko poniedziałki to za mało. - Wyjazd do Fordonu to wydatek co najmniej 15 złotych, a niepełnosprawny musi najczęściej jechać z opiekunem - mówi Malinowski. - Do tego dochodzi strata czasu. Sprawdziłem - we wrześniu w Koronowie w kolejkach stało w każdy poniedziałek po ponad 30 osób. Czeka się godzinami. Nie można tak traktować ludzi. Obiecuje się nam złote góry, a potem okaże się, że nawet jeden dzień w tygodniu to za dużo. Prezes koła prosił już o pomoc władze gminy, radnych powiatowych i sejmiku wojewódzkiego. Zapowiada, że będzie w tej sprawie interweniował do skutku.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem