Nic o nas bez nas!

  Nic o nas bez nas!

  (ale)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Prezydent miasta Bydgoszczy i bydgoscy radni prawem silniejszego chcą włączyć w swoje granice tereny sąsiednich gmin - tak mówili wczoraj na sesji radni powiatu bydgoskiego.
       Bydgoszcz chce okroić gminy Białe Błota, Sicienko i Osielsko o 1515 ha. Jak się ocenia - tylko okrojone Białe Błota stracą na tym rocznie 600 tys. zł. Podobne straty wyliczają pozostałe gminy. Dla dużej aglomeracji, jaką jest Bydgoszcz,
       to żadne pieniądze
       
  Dla sąsiadów Bydgoszczy - to ogromne środki. 600 tys. zł kosztuje rocznie utrzymanie jednej szkoły.
       Radni po burzliwej dyskusji jednogłośnie przyjęli stanowisko w tej sprawie. Czytamy w nim: Ze zdziwieniem i zaniepokojeniem przyjęliśmy uchwałę Rady Miasta w sprawie rozpoczęcia procedury włączenia w granice administracyjne gminy 1515 ha z gmin powiatu bydgoskiego.
       Władze Bydgoszczy bez żadnych rozmów czy konsultacji z samorządami sąsiednich gmin podjęły uchwałę, nie pytając mieszkańców gmin o zdanie. Decyduje się o nas bez nas. To niezrozumiała praktyka w demokratycznym państwie.
       
  Szanuj sąsiada...
       
  Radni powiatu nie akceptują takich rozwiązań. Nie wolno bowiem, korzystając z liczebnej przewagi mieszkańców, narzucić innym warunków bytowania. Gdzie poszanowanie zasady: szanuj sąsiada swego, jak siebie samego? Uważamy, że najlepszym, rozwiązaniem obecnej sytuacji jest anulowanie uchwały Rady Miasta Bydgoszczy.
       Apelujemy do prezydenta Bydgoszczy o wystąpienie do Rady Miasta z inicjatywą uchylenia uchwały Rady Miasta i do Rady Miasta - o jej uchylenie. Serdecznie prosimy mieszkańców gmin Białe Błota, Osielsko i Sicienko o powszechny udział w organizowanych przez gminy konsultacjach. Popieramy stanowisko wójtów w tej sprawie.
       
  Zdanie rady
       
  Radni powiatu są zdania, że wspólnymi siłami można wykorzystać energię i pieniądze na poprawę m.in. stanu dróg, sieci wodociągowej i kanalizacyjnej, komunikację, oświatę, kulturę, utylizację odpadów itp. Dla dobra mieszkańców.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem