Kto przygarnie szczeniaka?

  Kto przygarnie szczeniaka?

  (ms)

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Do schroniska dla zwierząt w Rozwarzynie podrzucono trzy szczeniaczki. Psiaki mają około 5 tygodni i pilnie potrzebują troskliwych opiekunów.
       Placówka nie jest w stanie przyjąć kolejnych zwierząt. Podrzucone szczeniaki to ogromny problem. Jak dowiedzieliśmy się od prezes nakielskiego koła Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami Ewy Roszko-Stasiewkiej - maluchy mają około pięciu tygodni. Są czarne, tylko pod szyją mają białe krawaciki. Wszystkie w schronisku zostały odpchlone i odrobaczone. Teraz potrzebują troskliwych opiekunów.
       Pracownicy schroniska liczą, że znajdą się osoby, które zapewnią maluchom dom. Zainteresowani adopcją dowiedzą się więcej pod numerem tel. 600-931-012.
       W schronisku pod Nakłem przebywa teraz 189 dorosłych psów. Sytuacja finansowa placówki jest dramatyczna. Na pokrycie niezbędnych potrzeb schronisko potrzebuje miesięcznie minimum 4 tys. zł (wynagrodzenie 2 pielęgniarzy, śruta jęczmienna, energia elektryczna, telefon). Ze strony gminy nie ma żadnej pomocy. Nawet prośby o jednorazową pomoc np. na zakup szczepionek - są odrzucane. Samorząd tłumaczy się brakiem pieniędzy. W tej sytuacji każdy gest życzliwości i wsparcie są bezcenne
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem