Nie będzie porozumienia

  Nie będzie porozumienia

  (ms)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Nie ma zgody na to, by oprócz LO gmina Kcynia prowadziła inne szkoły ponadgimnazjalne. Rada Powiatu odrzuciła w środę projekt uchwały w tej sprawie.
       Kcyńskie LO jest jedyną szkołą średnią w powiecie prowadzoną przez gminę. Uczniów w niej jednak ubywa. Powodem z jednej strony jest niż demograficzny, z drugiej - szukanie przez młodzież innych kierunków kształcenia. Uczniowie dojeżdżają do szkół zawodowych poza rodzinną gminą. Kształcą się w Nakle, Szubinie etc. Jeśli nic się nie zmieni część nauczycieli LO może stracić pracę.
       Zawód na miejscu
       
  Kilka miesięcy temu zrodził się pomysł rozszerzenia edukacyjnej oferty kcyńskiego LO o nowe, zawodowe kierunki. Zaproponowano, aby w mieście od września 2006 r. działało także Technikum Ekonomiczne, Technikum Informatyczne, Zasadnicza Szkoła Zawodowa (wielozawodowa) oraz Szkoła Policealna.
       Już w styczniu kcyński samorząd zaproponował władzom powiatu podpisanie porozumienia w sprawie uruchomienia i prowadzenia nowych szkół.
       Rada mówi "nie"
       
  Porozumienie jest konieczne, bo to w gestii powiatu leży szkolnictwo ponadgimnazjalne. Warunkiem porozumienia jest jednak uchwała podjęta przez Radę Powiatu. A ta - jak dotąd- jest nowym szkołom przeciwna.
       W minioną środę projekt uchwały, o zawarciu z Kcynią porozumienia, poddany został pod głosowanie. Większość powiatowych radnych powiedziała "nie".
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem