Miasto rozbrzmiewać będzie muzyką

  Miasto rozbrzmiewać będzie muzyką

  (ms)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  W najbliższy weekend Koronowo pełnić będzie rolę stolicy folkloru miejskiego. Już po raz jedenasty odbędzie się w mieście festiwal kapel podwórkowych. W tym roku impreza zyskała międzynarodową rangę. Do Koronowa zjadą m.in. zespoły z Litwy. Wraz z muzykami przyjadą samorządowcy.
       Zespoły z Litwy, wraz z oficjalną delegacją Czarnego Boru, spodziewane są w Koronowa dziś około godz. 16. Podróż do Polski zajmie im około 12 godzi. W Koronowie powita gości z Litwy miejscowa kapela Koronowiacy oraz przedstawiciele władz Koronowa. Potem będzie czas na odpoczynek i wspólną kolację w ośrodku policyjnym w Pieczyskach.
       Spotkanie w ratuszu
       
  W sobotę o godz.
  10.30 zaplanowano spotkanie w ratuszu i Urzędzie Stanu Cywilnego. Oprócz kapeli do miasta przyjedzie m.in. 5-osobowa delegacja powiatu Czarny Bór, której przewodził będzie starosta Tadeusz Aszkielaniec. Goście spotkają się jutro rano z władzami koronowa. W planach jest także zwiedzanie Izby Tradycji. Przewodniczący koronowskiej rady Grzegorz Myk oprowadzić ma także Litwinów po koronowskiej Kolegiacie i najciekawszych zakątkach miasta.
       XI Międzynarodowy Festiwal Kapel Podwórkowych rozpocznie się w Koronowie jutro o godz. 16. Oprócz dwóch zespołów z Litwy festiwalowi goście obejrzeć będą mogli występy takich m.in. zespołów jak znane doskonale bywalcom festiwalu "Śląskie Bajery". Zagra też i zaśpiewa lwowska kapela " To joj", kapela "Jako tako" z Kamienia Krajeńskiego i "Kombinatorzy" z Budzynia. Będzie też okazja zobaczyć uliczny folklor w wykonaniu kapeli "Rewir" z Pomorza Zachodniego i kapeli "Ferajny kwiat".
       Śpiewy nad Zalewem
       
  Po przesłuchaniach konkursowych kapele zagrają jutro w ośrodkach wczasowych usytuowanych nad Zalewem Koronowskim. Początek występów zaplanowano na godz. 20.30.
       W niedzielę organizatorzy zapraszają do amfiteatru mieszkańców i gości o godz. 16. Tuż przed godz. 17 ogłoszone zostaną wyniki festiwalu i rozpocznie się koncert laureatów. Około godz. 19 planuje się zakończenie tegorocznej imprezy.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem