Starostowie już wybrani

  Starostowie już wybrani

  (ms)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Wiadomo już kto pełnić będzie honory starościny i starosty gminnych dożynek w Dobrczu. Święto plonów planowane jest tu już w najbliższą niedziele.
       Zalewie kilka dni dzieli nas od pierwszych tegorocznych dożynek, na które 21 sierpnia zaprasza gmina Dobrcz. Z informacji uzyskanych od Barbary Hipnarowicz, dyrektora Gminnego Domu Kultury w Dobrczu, wynika, że starościną tegorocznych dożynek będzie Grażyna Szmudanowska z Dobrcza. Z kolei na starostę dożynek wybrany został w tym roku Jan Wdowiak, rolnik z miejscowości Sienno.
       Wyjątkowo dużo sołectw i organizacji przygotuje w tym roku dożynkowe wieńce. Korowód będzie okazały.
       Pomaszerują w nim m.in. delegacje: Koła Gospodyń Wiejskich z Magdalenki oraz: Zalesia- Karczemki, Dobrcza, Kozielca, Gądecza, Sienna, Wudzyna, Wudzynka, Trzebienia, Nekli, Strzelec Dolnych i Borówna
       W dożynkowym orszaku nie zabraknie też reprezentacji sołectw. Pomaszerują w nim z wieńcami mieszkańcy Włók, Kusowa, Kotomierza,Trzęsacza oraz Trzeciewca.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem