Sołtysiada po raz drugi

  Sołtysiada po raz drugi

  (ms)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  W niedzielę w Trzebieniu odbędzie się II Sołtysiada wsi z gminy Dobrcz. Zawodnicy m.in. rzucać będą jajkami i kaloszem sołtysa. W planach są także biegi z taczką, piłowanie drewna etc.
       Dobra zabawa czeka tych, którzy wybiorą się w niedzielę do Trzebienia. O godz. 14 w sołectwie tym rozpocznie się II Sołtysiada. Wezmą w niej udział reprezentacje wsi z gminy Dobrcz. Program rywalizacji zapowiada się niezwykle ciekawie. Zawody rozpocznie przeciąganie liny. Potem przewidziano strzelanie, piłowanie drewna i całą serię rzutów: kaloszem sołtysa, jajkiem i podkową. Będą też biegi z taczką, łowienie rybek i przewracanie koła. Po ogłoszeniu wyników (około godz.17.30) sołtysiadę zakończy zabawa ludowa.
       W ubiegłym roku podczas pierwszej sołtysiady, którą sołectwo Borówno zorganizowało w Kusowie, do rywalizacji stanęło aż 18 drużyn. Wówczas rywalizację wygrał Trzebień, gospodarz tegorocznej zabawy. Kto wygra tym razem i będzie w przyszłym roku organizatorem kolejnej edycji turnieju? Dowiemy się już w najbliższą niedzielę.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem